Rapid Bükreş'te yaprak dökümü yaşanıyor

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Geçtiğimiz sezon UEFA'da elde ettiği başarılı sonuçlarla adını duyuran Rapid Bükreş, bugünlerde sıkıntılı günler geçiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rapid Bükreş, teknik direktör Razvan Lucescu'nun da Poli Timişoara ile anlaşması üzerine yaprak dökümünü yaşıyor.
Futbolcularına Avrupa kulüplerinin göz koyduğu Rapid'e en büyük üzüntüyü teknik direktörün ayrılması yaşattı. Gaziantep'e transferi, "çocuklarının eğitim problemine" takılan Razvan Lucescu, Hagi'nin 5 ay çalıştırıp istifa ettiği Poli Timişoara ile anlaştı.

Lucescu tatilini geçirdiği Mauritius adalarından dönerek Rapid yetkilileriyle son bir görüşme daha yaptı. Senelik 70 bin euro olan maaşını 120 bin euroya kadar yükselten yöneticilerin teklifine yanaşmayan Lucescu, Poli Timişoara Başkanı Marian Iancu'nun vaat ettiği rekor ücret 450 bin Euro'ya evet dedi.

Lucescu'nun ardından arayışa geçen Rapid yönetimi ise, halen Gloria Bistrita kulübünü çalıştıran eski Rapidli Ioan Ovidiu Sabau'yu gündemine aldı. Bu arada futbolcu arayışına da giren kulüpte, eski Galatasaraylı Bratu'nun ismi ön plana çıktı. Bonservisi Fransız Nantes kulübünde olan Bratu Dinamo Bükreş'te kiralık oynuyor. Öte yandan eski Fenerbahçeli Moldovan'ın Futbol hayatını Romanya dışında noktalamak istediği öğrenildi. Moldovan şu sıralarda Fransa ikinci ligi takımlarından Brest ile pazarlık yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious