Rasim Görüm mahkemede itiraf etti

Rasim Görüm mahkemede itiraf etti.17967
  • Giriş : 13.03.2009 / 23:17:00
  • Güncelleme : 13.03.2009 / 23:22:09

Cumhuriyet Gazetesine atılan el bombaları ile gündeme gelen tutuklu sanık Rasim Görüm savunma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Danıştay saldırısında kullanılan silahı Muzaffer Tekin'in emriyle Alparslan Arslan'a verdiği iddia edilen Görüm, Tekin ile bağlantısını anlatmaktan kaçındı.

Ergenekon Terör Örgütü iddiasıyla açılan davanın tutuklu sanığı Rasim Görüm'ün ismi ilk olarak Danıştay saldırısında gündeme gelmişti. Danıştay saldırısı sanığı Osman Yıldırım, savcılığa verdiği ifadede, Alparslan Arslan'ın kullandığı silahı Rasim Görüm'ün verdiğini söylemişti. Yıldırım'a göre Görüm, silahı Veli Küçük ve Muzaffer Tekin'in emriyle Alparslan Aslan'a vermişti.

ARSLAN'A SİLAHI KİM VERDİ?

Kuvayi Milliye Derneği'nin kurucularından Hüseyin Görüm'ün yeğeni olan Rasim Görüm, Ergenekon'un aile fotoğraflarının birçoğunda yer alıyordu. Muzaffer Tekin'in yakın korumalığını yaptığı iddia edilen Görüm, Şile'de yapılan toplantılarda Tekin ile aynı karede yer almıştı.

GÖRÜM: DANIŞTAY SANIKLARINI ELE VERDİ

Cumhuriyet Gazetesine atılan el bombalarını Muzaffer Tekin'in talimatı ile İstanbul Ataşehir'deki villada bir odadan diğerine getirdiği iddia edilen Görüm, bugün hakim karşısına çıktı. Görüm kendisini kurtarmaya çalıştı. Ataşehir'deki toplantıda kendisinin olmadığını söyleyen Görüm o tarihlerde Osman Yıldırım ve Alparslan Aslan'ın ise o bölgede olduklarını itiraf etti.

Görüm savunmasında Veli Küçük ve Muzaffer Tekin'i tanımadığını iddia etti. Ancak Görüm'e, Tekin ile yakınlığını belgeleyen fotoğraflar hatırlatıldı.

SAVCI: BÜTÜN İFADELERİNDE TEKİN'İ TANIMADIĞINI SÖYLEMİŞSİN. ANCAK PANEL, TOPLANTI VE ŞİLE'DE BİRLİKTE ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARINIZ BULUNUYOR. "NEDEN BU İLİŞKİYİ GİZLİYORSUNUZ ?

GÖRÜM: EVET AYNI KAREDEYİM. MERHABALAŞMIŞLIĞIMIZ DA VAR ANCAK BU ONU TANIDIĞIM ANLAMINA GELMEZ.

Şile'de çekilen fotoğraflardaki kişinin kendisi olduğunu kabul eden Görüm, Ergenekon sanıkları ile ilişkisine tam olarak açıklık getirmedi. Ergenekon davasına, mahkemeye sunulan ikinci iddianamenin incelenmesi için bir süre ara verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*