Raul bilmecesi sürüyor

Raul bilmecesi sürüyor.10689
  • Giriş : 21.02.2008 / 20:39:00

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Luis Aragones ile Raul arasında bitmeyen dava

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Luis Aragones ile yaklaşık 1.5 yıldır milli takıma alınmayan Real Madridli Raul Gonzalez, ortak basın toplantısı düzenleyerek, uzun süredir yaşanan polemiklere son verdi.

Luis Aragones'in, kişisel tercihi olarak Raul'u kadro dışında bırakmasından dolayı sürekli gündemde olan tartışmalara son vermeyi hedefleyen basın toplantısında, Raul'un Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde İspanya formasını giyip giymeyeceği sorusunun yanıtı havada kaldı.

Raul, ''Luis ve ben asla kavga etmedik. Kararı Luis verir. Milli takıma geri dönmemin zor olduğunu biliyorum'' derken, Aragones de ''Raul, Avrupa Şampiyonası'na gitme olasılığı olan diğer 40 futbolcuyla eşit olasılığa sahip. Herşey, onun sportif performansına bağlı. Eğer onu çağırma ihtiyacı duyarsam çağıracağım, eğer duymazsam çağırmayacağım'' diye konuştu.

Milli takımın her maçından sonra Raul tartışmasının yaşanmasından rahatsız olduğunu kaydeden İspanyol futbolcu, bu polemiklere son vermek için Luis'e telefon edip konuştuğunu ve bu ortak basın toplantısının düzenlenmesini istediğini bildirdi.

Real Madrid'in deneyimli kaptanı, ''İspanya, grubundan ışıldıyarak çıktı. Çok büyük bir iş çıkardı. Teknik direktörü ve seçtiği takımı destekliyorum. Şimdi Avrupa Şampiyonası'na 4 ay var ve her hazırlık maçından sonra benim adımın geçmesinden rahatsız oluyorum'' dedi. Aragones de bu zamana dek taraftarların Raul isteğinin ''yapay'' olduğunu savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious