Real Madrid, Capello'nun biletini kesiyor

  • Giriş : 20.02.2007 / 00:00:00

İspanyol basını İtalyan teknik direktör Fabio Capello'nun tazminatı konusunda anlaşma sağladığı takdirde Real Madrid kulübü ile ilişkisini tamamen keseceğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2002 yılı sezonu sonunda teknik direktör Vicente Del Bosque'yi görevden aldıktan sonra 2003 yılından bu yana 6 teknik direktör değiştiren, ama hiçbir kupa kazanamayan Real Madrid'e büyük umutlarla getirilen İtalyan teknik adam Capello'nun döneminin de bitmek üzere olduğu ileri sürülüyor. İspanyol spor basını, Real Madrid Futbol şube sorumlusu Pedja Mijatoviç ile dün görüşen Capello'nun istifasını sunduğunu, ancak tazminat konusunda anlaşma sağlanamamasından ve Şampiyonlar Ligi'nde oynanacak Bayern Münich maçı öncesinde kriz yaşanmak istenmemesinden istifanın ertelendiğini yazdı.

Real Madrid Kulübü Sözcüsü Miguel Angel Arroyo, düzenlediği basın toplantısında, Capello'nun istifa ettiği iddialarını net bir dille yalanlasa da İspanyol basını bunu inandırıcı bulmadı.

Marca gazetesi, ''Capello'nun kredisi tamamen doldu'' diye yazarken, Real Madrid'in 2009 yılı haziran ayında sözleşmesi sona erecek olan Capello'ya tam maaşını ödemek istemediğini, bu yüzden anlaşma sağlanana kadar İtalyan teknik adamı görevden almayacağını belirtti.

Ramon Calderon'un başkan seçilmesiyle teknik direktörlüğe getirilen Capello, Ronaldo, Beckham, Robinho, Cassano gibi futbolcularla polemikler yaşarken, kadro dışı bıraktığı Ronaldo'nun AC Milan'a transfer olmasına neden olmuştu. La Liga da 4. sırada yer alan, Kral Kupası'ndan elenen Real Madrid, Şampiyonlar Ligi'nde de Bayern Münich ile eşleşti. İspanyol basını, bu akşam oynanacak Bayern Münich maçından sonra Capello'nun görevden alınma ihtimalini yüksek gösteriyor.

Capello'nun yerine Bernd Schuster (Getafe'nin antrenörü) ve Vicente Del Bosque'nin isimleri geçiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious