Real Madrid'ten samimi açıklama

Real Madrid'ten samimi açıklama.13792
  • Giriş : 16.01.2009 / 20:12:00

İspanya'nın Real Madrid kulübü başkanlığından istifa eden Ramon Calderon, 2.5 yıllık görev süresince hataları olduğunu ama usulsüzlük yapmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen yıl aralık ayında yapılan olağan yıllık genel kurul toplantısında kulüp üyesi olmayan kişilerin salona alınarak oy kullandırılması skandalının bir İspanyol gazetesi tarafından ortaya çıkartılmasının ardından gelen baskılar üzerine bugün istifa eden Calderon, Santiago Bernabeu Stadı'nda basın açıklaması yaptı.

Vicdanı rahat olarak görevinden ayrıldığını ifade eden Calderon, son günlerde ortaya atılan iddialar ve eleştiriler yüzünden İspanyol basınını ''etik olmamakla'' suçladı. 2.5 yıl boyunca Real Madrid'in kasasına daha fazla para girdiğini ve ekonomik anlamda sağlıklı bir kulüp bıraktığını belirten Calderon, Real Madrid'in, sezonun kalan kısmında ligi birinci bitirebilecek ve Şampiyonlar Ligi kupalarını kazanabilecek güçte olduğunu ifade etti.

Başta eşi olmak üzere ailesine teşekkür ederken gözleri dolan Calderon, yapılan eleştirilerden dolayı ailesinin çok acı çektiğini ve istifa kararını almasında bunun payının da bulunduğunu kaydetti.

Sezon sonunda yapılacak başkanlık seçimine kadar Calderon'un yerine kulüp başkanlığını kulüp 2. başkanı Vicente Bodula üstlenecek. Bodula, kısa konuşmasında Calderon'a teşekkür ederek, kulüp içinde birlik ve sorumlu hareket etme çağrısında bulundu.

Öte yandan, genel kurulda oy sahtekarlığı yapıldığı iddiaları sonrasında, 2 gün önce düzenlediği basın toplantısında Calderon, olanlarla hiçbir ilgisi olmadığını dile getirerek, ''Şerefim üzerine yemin ederim ki hakkı olmadığı halde oy kullananları tanımıyorum'' demişti.

İspanyol basını ise 2 gün önce ''Eğer birisi istifa ederse ya korkaktır ya da saklayacak bir şeyi vardır'' diyen Calderon'un, iddiaların doğruluğunun eski fotoğraf ve televizyonlardaki görüntülerle kanıtlanmasından dolayı yönetim kurulundan gelen baskıyla istifasını vermek zorunda olduğunu yazdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*