Recai Birgün, 'Baykal yine Baykal'lığını yaptı'

Recai Birgün,  'Baykal yine Baykal'lığını yaptı'.14558
  • Giriş : 07.06.2007 / 10:23:00

Recai Birgün, 'Baykal yine Baykal'lığını yaptı' diyerek tepkisini dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sadece 13 DSP'linin aday gösterilmesi konusundaki rahatsızlığını dile getiren Ecevit'in koruma müdürü Recai Birgün, 'Baykal yine Baykal'lığını yaptı' diyerek tepkisini dile getirdi.

CHP ile birlikte ittifak yaparak 22 Temmuz'daki seçimlere katılan DSP'yi açıklanan listeler memnun etmedi. 550 kişilik milletvekili aday listelerinde DSP kökenli olarak 13 kişinin yer alması bu partide hoş karşılanmadı.

Bülent Ecevit'in ölümüne kadar koruma müdürlüğünü yapan ve CHP listesinden İzmir 2. bölge 3.sıradan aday olan Recai Birgün, kendisinin seçilebilecek yerden aday olmasına rağmen DSP'nin grup kurmasının engellenmek istendiğini belirterek, “CHP grup kurmamızı engellemeye çalışıyor.

Baykal, Baykallığını yine yaptı. Ama seçim sonrasında DSP'liler grup için gerektiği kadar sayıya ulaşacaktır. Biz DSP olarak çatır çatır grup kurarız, kuracağız” dedi. CHP listesine 13 DSP'li girdiği yönündeki değerlendirmelere katılmadığını belirten Birgün, “Ben Ahmet Tan'ı DSP listesinden aday olarak görmüyorum. 13 DSP'li değil 12 artı 1 DSP'li listelerdedir” diye konuştu.

YENİ ŞAFAK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious