Recai Kutan, Erbakan'ın 80'li tabirini kullandı

Recai Kutan, Erbakan'ın 80'li tabirini kullandı.12856
  • Giriş : 21.01.2008 / 00:00:00

SP Genel Başkanı Recai Kutan, Erbakan'ın 80 öncesi çok sık başvurduğu 'horoz döğüşü' benzetmesini AK Parti ve muhalifleri için kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''AK Parti ile kendilerini laik ve cumhuriyetçi diye adlandıran kesim arasında bir horoz dövüşü başladı'' dedi.

Kutan, partisinin Bursa il örgütünce düzenlenen ''Sevgi ve Kardeşlik
Gecesi''nde yaptığı konuşmada, Türkiye üzerinde çok ciddi oyunlar oynandığını, bunlardan bir tanesinin seçimler üzerine olduğunu öne sürdü.

22 Temmuz seçimlerine kısa bir süre kala, Türkiye'nin gerçek gündeminin
''Eşi başörtülü bir insanı Çankaya'ya çıkarmayız'' gibi sözlerle değiştiğini
anlatan Kutan, bu süreçten ciddi şekilde rahatsız olan dindar insanların,
''inadına'' AK Parti'ye oy verdiğini ileri sürdü. Kutan, yerel seçimler öncesi, ''aynı oyunun sahnelenmesinden'' endişe duyduklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

''Yeni Anayasa ile başörtüsü meselesini çözeceklerini söylüyorlar. Niye bugüne kadar bu sorunu çözmediniz? AK Parti ile kendilerini laik ve cumhuriyetçi diye adlandıran kesim arasında bir horoz dövüşü başladı. Türkiye'nin gerçek gündeminden uzaklaşılmaya başlandı.

İnsan hakları ve özgürlükler konusunda tek sorunumuz, baş örtüsü değil. İmam hatiplerin kökünü kazımak için 8 yıllık kesintisiz eğitim getirildi, üniversiteye girişte katsayı adaletsizliği yaşanıyor, fakat siz bu sorunları iktidarınız süresince çözmediniz. Demek ki mesele, sadece başörtüsü meselesi değil.'' Türkiye'nin parçalanmak istendiğini savunan Kutan, PKK terörünün arkasında, ABD, İsrail ve AB ülkelerinin bulunduğunu iddia etti.

Kutan, ''Hala (ABD, Türkiye'nin stratejik ortağıdır) diyorlar. Fransa,
Almanya ve Avusturya gibi ülkeler Türkiye'nin AB'ye üye olamayacağını
söylüyorlar, siz hala AB kapısına dayanıyorsunuz. Dış politikada onurumuz,
ayaklar altına alınıyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious