Recai Kutan kurtuluşun reçetesini yazdı

Recai Kutan kurtuluşun reçetesini yazdı.18276
  • Giriş : 27.04.2008 / 20:20:00
  • Güncelleme : 27.04.2008 / 20:05:34

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''Türkiye'nin içinde bulunduğu zor şartlardan kurtuluşunun tek reçetesi var; milli görüşün yerel yönetimlerde ve genel yönetimde iktidara gelmesi'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği ''Yerel Yönetimler Okulu'', TV5 Kongre Salonu'nda başladı.

Kutan yaptığı konuşmada, bir süre önce umre için gittiği Suudi Arabistan'da tanıştığı pek çok Müslüman'ın kendisine İslam aleminin kurtuluşunun Türkiye'nin ayağa kalkmasına ve geçmiş asırlardaki misyonuna tekrar sarılmasına bağlı olduğunu ifade ettiklerini kaydederek, ''Dolayısıyla önümüzdeki yerel seçimler fevkalade önemlidir'' dedi.

Geçmişte yerel yönetimlerde daha önce görülmemiş hizmetler yaptıklarını ifade eden Kutan, yerel seçimler için Mart ayından başlayarak start verdiklerini, eski belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleriyle Ankara'da bir araya geldiklerini anlattı.

Kutan, milli görüşün 1960'lı yıllardan itibaren Türk siyasi hayatında yerini aldığını ve gerek hükümette gerekse yerel yönetimlerde çok büyük hizmetler yaptığını ifade ederek, ''Özellikle yerel yönetimlerde ortaya koyduğumuz başarılar milletimizin takdirine mazhar oldu'' dedi.

Belediyeciliğin ''milli görüşçülerin işi'' olduğunun 1989'da anlaşıldığını savunan Kutan, bu seçimde il ve ilçe belediyelerinin büyük çoğunluğunu kazandıklarını söyledi.

''İşte ANAP iktidarı ilk darbeyi o yerel seçimlerde aldı'' diyen Kutan, ''Bu manzara aynen bugün var. AK Parti'nin yıkılışının, çatır çatır çöküşünün yolu yerel yönetimlerde alacağımız neticeye bağlıdır. Allah'ın izniyle yerel seçimleri mutlaka kazanacağız'' dedi.

Kutan, milli görüşçülerin belediye başkanlığı yaptıkları dönemdeki başarılarının, ''her zaman halkın ve haklının yanında olmak, kapıları halka kapatmamak, rüşvet ve iltiması ortadan kaldırmak'' ilkelerine bağlılıklarından kaynaklandığını söyledi.

Bugün Türkiye'nin ekonomik ve siyasi krizle boğuştuğunu, milli, manevi ve ahlaki değerlerin tahrip olduğunu savunan Kutan, ''Türkiye'nin içinde bulunduğu zor şartlardan kurtuluşunun tek reçetesi; milli görüşün yerel yönetimlerde ve genel yönetimde iktidara gelmesidir. Dolayısıyla umut sizlersiniz. Umut biziz. Çünkü bu milletin tarihini, değerlerini biz temsil ediyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious