Recai Kutan: PKK kukladır, hedef kuklacılar olmalıdır

  • Giriş : 24.10.2007 / 17:02:00

Kutan, "PKK, kukladır. Kuklacıları hedef almadıktan sonra PKK terörünü engelleyemezsiniz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, "PKK, kukladır. Kuklacıları hedef almadıktan sonra PKK terörünü engelleyemezsiniz" dedi.
Kutan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e genel başkanlığa seçilmesi dolayısıyla tebrik ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan Palandöken, TESK’in ülkenin tamamını kapsadığını, ürettiğini ve istihdam sağladığını kaydetti.
Esnaf ve sanatkarların önemli meselelerinden birisinin haksız rekabet olduğunu belirten Palandöken, bunu gidermek için gerekli yasal düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi.
Palandöken, ayrıca Türkiye’nin terör belasını başından defedecek kadar güçlü bir ülke olduğunu belirterek, "Bir daha benzer acıları Allah bize yaşatmasın" dedi.
Kutan da esnafın toplumun belkemiği olduğunu kaydederek, Türkiye’de ekonomik, sosyal bakımdan istikrar varsa esnaf ve sanatkarın sayesinde olduğunu söyledi.
Esnafın uzun süredir ihmal edildiğini dile getiren Kutan, esnafın beklediği yasaların bir an önce çıkarılmasını istedi.
Kutan, gelecek günlerde tüm bu konuları görüşmek üzere Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ı ziyaret edeceklerini bildirdi.
Ancak ülkede terör gündeminin ekonominin çok çok üstüne çıktığını belirten Kutan, terör olaylarına ilişkin olarak, "PKK, kukladır.
Kuklacıları hedef almadıktan sonra PKK terörünü engelleyemezsiniz. Bu terörün arkasında ABD, AB ülkeleri ve İsrail var. Bu ülkelere karşı ciddi bir politika değişikliğine ihtiyaç var" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious