Recai Kutan siyaseti bırakıyor mu?

Recai Kutan siyaseti bırakıyor mu?.18276
  • Giriş : 26.09.2008 / 22:43:00
  • Güncelleme : 26.09.2008 / 22:49:34

Kocaeli'de, partisince düzenlenen iftar yemeğinde Kutan'a 'Siyaseti bırakıyor musunuz' sorusu geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kutan burada partililere hitaben yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasındaki polemikleri eleştirdi. Çözümün sadece Milli Görüş'te olduğunu söyleyen Kutan, "Siyaseti bırakıyor musunuz?" sorusuna, "Milli Görüşçülerde siyaset, kabir başında son bulur." cevabını verdi.

İftarın yapıldığı salona partililerin "Başbakan Kutan" slonganlarıyla giren Genel Başkan Kutan ilk olarak basına Kocaeli'deki Başkan adaylarını tanıttı. Daha sonra gündeme dair açıklamalarda bulunan Kutan, Başbakan Erdoğan ile Baykalı'ın sürekli kavga halinde olduğunu belirterek, "Salı günleri toplanan parti gruplarında parti liderleri konuşma yapacakları 1 saat süreyi ülke meselelerine ayıracakken, karşı partinin liderine bağırıyor." dedi.

Bütün bunların Türkiye'yi adım adım gerginliğe sürüklediğini öne süren Kutan, bundan vazgeçilmez ise Türkiye'nin kamplara ayrılabileceği uyarısında bulundu. Bu tür gerginliklerin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğinin altını çizen Kutan, halkın artık kavga ve gürültüden bıktığını vurguladı.

Aydın Doğan ile Başbakan Erdoğan arasında restleşmeye de değinen Kutan, halkın bunları dinlemeye mecbur bırakıldığını belirterek, bu olayların ülkeyi gerçek gündeminden uzaklaştırdığını söyledi.

Kutan, konuşmasının ardından yöneltilen genel başkanlığı bırakıp bırakmayacağı yönündeki soruya, "Olur mu, siyaset, Milli Görüşçülerin emekliliği siyasetten kabirde başlar" ifadesiyle cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*