Recai Kutan'a göre partilerin birbirinden farkı yok!

Recai Kutan'a göre partilerin birbirinden farkı yok! .6892
  • Giriş : 13.07.2007 / 08:47:00

Recai Kutan, kendileri dışında siyasi partilerin birbirlerinden farkı olmadığını savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, kendileri dışında siyasi partilerin birbirlerinden farkı olmadığını savundu.

Kutan, "Bazen sağcı, bazen solcu, bazen liberal olarak huzurlarınıza gelen bu siyasi partilerin aslından birbirlerinden farkı yok. Bunu söyleyince bana sitem ediyorlar." dedi.

SP lideri Kutan, partisinin Düzce Anıtpark'ta düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, hükümeti ve diğer siyasi partileri eleştirdi. Kutan, özellikle bölgenin fındık bölgesi olması nedeni ile Fiskobirlik yönetimi ile Başbakanın çatışması sonucu fındık üreticilerinin mağdur edildiğini belirterek, "Bu yıl da fazla vereceklerdi ama IMF (Dur! 5 YTL'den fazla veremezsin) dedi. Daha önce açıkladığım gibi biz iktidara geldiğimizde fındık fiyatı 7 YTL olacak." diye konuştu.

Konuşması sık sık "Kutan Başbakan," sloganları ile kesilen Saadet lideri, hükümetin ekonomiyi iyi yönetemediğini bu yüzden her yıl 45 milyar dolar faizcilere para ödediğini söyledi. Kutan, "Faizcilere para buluyorsunuz da çiftçiyi desteklemeye mi para bulamıyorsunuz? Türkiye'nin 200 milyar dolar civarında borcu bulunurken, bu hükümet döneminde 400 küsur milyar dolara yükseldi. Bu kadar borç yaptınız da bu ülkeye hangi yatırımı yaptınız?" şeklinde konuştu.

22 Temmuz seçimlerinin milli kurtuluş açısından önemli olduğuna da değinen Kutan seçimlerden birinci parti olarak çıkacaklarını ileri sürdü.

Recai Kutan, siyasi partileri eleştirerek, "Birileri laiklik, anti laiklik kavgasının içinde, birileri efendim Cumhurbaşkanı seçildi seçilemedi, AKP mağdur edildi o iddiaların içinde. Birileri şehit cenazelerinden siyasi menfaat elde etme gayreti içinde. Değerli kardeşlerim! İsimleri bazen sağcı, bazen solcu, bazen liberal olmasına rağmen huzurlarınıza gelen bu siyasi partilerin aslında birbirlerinden farkı yok. Bunu söyleyince bana sitem ediyorlar. Bazı arkadaşlar diyorlar ki siz, bizi Cumhuriyet Halk Partisi ile nasıl aynı kefeye koyarsınız? Nasıl koymayalım! Siz IMF'cisiniz, onlar da İMF'ci." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious