Recep Akdağ Danimarka'ya gitti

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 56. Avrupa Bölge Komite Toplantısına katılmak üzere Danimarka'ya gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSÖ'nün 56. Avrupa Bölge Toplantısında ''Bulaşıcı Olmayan hastalıkların Kontrolü ve Önlenmesi Konusunda Avrupa Stratejisi, Sağlık Güvenliğinin Geliştirilmesi ve DSÖ Avrupa Bölge Ofisi'nin Geleceği'' gibi konular başta olmak üzere, sağlıkla ilgili diğer konularında ele alınacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Akdağ'ın DSÖ'nün teklifi üzerine bu yıl düzenlenen 56. Avrupa Bölge Toplantısına başkanlık edeceği belirtilerek, böyle bir görevin Türkiye açısından onur verici olduğu açıklandı. Geçen yıl Avrupa bölgesinde yapılan sağlıkla ilgili çalışmaların da gözden geçirileceği toplantıda, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Türkiye'deki sağlık alanındaki gelişmeler konusunda bilgi vereceği de belirtildi.

Türkiye'nin de üyesi olduğu DSÖ Avrupa Bölgesinin 53 üyesi bulunuyor. Bu ülkeler arasında Balkan ülkelerinin yanısıra, Türk Cumhuriyetleri ve Kafkas ülkeleri de yer alıyor.

Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla Atatürk Havalimaı'ndan saat 10.30'da Kopenhag'a hareket eden Bakan Akdağ ile birlikte TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Dr. Cevdet Erdöl ile komisyon üyesi İrfan Rıza Yazıcıoğlu, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve DSÖ İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sabahattin Aydın ile bakanlık yetkilileri de gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious