Recep İvedik'ten 90 trilyon

Recep İvedik'ten 90 trilyon.17502
  • Giriş : 26.07.2008 / 22:05:00

Aksoy Film’in sahibi Faruk Aksoy, Recep İvedik filmiyle birlikte devlete 90 trilyonluk bir ekonomi yarattıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kanaltürk’te Doğa Rutkay’ın sunduğu programda Recep İvedik filmi konuşuldu.

Programa konuk olan filmin yapımcısı Faruk Aksoy, çok tartışılan filmin ortaya çıkardığı ciroyu şu çarpıcı rakamlarla ortaya koydu:

"Amerika’da 3’le çarpılır bir bilet parası. Ekonomiye yarattığı katkıyla alakalı olarak. Taksiye binersin, sevgiline kola ısmarlarsın, pizza yersin. Dolayısıyla bilet 7 dolarsa 20 dolar para harcarsın adam başı. Biz Türkiye’de devlet için 90 trilyonluk bir ekonomi yarattık. 30 trilyonu bu biraz önce söylediğim harcamalar. Bu 30 trilyondan da devlet bize parayı hiç göstermeden 2,5 trilyon KDV, 3 trilyon eğlence vergisi aldı, 5,5 trilyonu zaten cebine koydu. Sonra da bize ’Gelin paşa paşa verginizi verin’ dedi. Biz de verdik. Devlet biliyor bizim ne kazandık ne kazanmadık."

Faruk Aksoy, Recep İvedik’ten kazandığı parayı da yine sinemaya yatırdığını ve 2 filme başladığını söyleyerek "Bu sene 5 film yapacağız. Seneye de 7 film yapmayı planlıyoruz" diye konuştu.


TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*