Recep Özcan gözaltına alındı!

Recep Özcan gözaltına alındı!.12432
  • Giriş : 18.03.2008 / 14:20:00

Eski Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu(PFDK) Başkan Vekili Recep Özcan gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ANKARA'DAKİ 'Simsar' operasyonunda gözaltına alınan 19 kişi arasında Haluk Ulusoy döneminin Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanvekili avukat Recep Özcan da var. Recep.Özcan'nın, birçok kulup ve futbolcunun cezalarında oynama yaptığı çıkarken, bu kulüpler arasında Süper Lig'deki bazı takımların da bulunduğu öne sürüldü.

Ankara'da polisin başlattığı "Simsar" operasyonunda para karşılığı çeşitli kamu kurumlarında iş takibi yapan bir organize suç örgütü ortaya çıkarıldı.

Haluk Ulusoy döneminde Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Başkanvekili avukat Recep Özcan, Trabzonlu R.H. ve eski Sanayi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı A.D., eski MHP Konya milletvekiliği yapan Servet Turgut ile geçen dönem Mardin'den bağımsız milletvekili olan Süleyman Bölünmez'in de aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. R.Ö. ile R.H'nin liderliğini yaptığı suç örgütünün EPDK, Çevre Bakanlığı'na bağlı DSİ Genel Müdürlüğü, Futbol Federasyonu ve Sanayi Bakanlığı'nda bazı konularda devreye girdiği anlaşıldı.

Görevini kötüye kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan R.Ö. ile ilgili ayrı bir dosya yapıldığı belirtilirken, zanlının birçok spor kulubü ve futbolcusunun cezalarında oynama yaptığı anlaşıldı. Soruşturmanın ileriki aşamalarında da söz konusu spor kulubü yöneticilerinin de ifadesinin alınacağı öğrenildi. Bu kulüpler arasında Türkiye Süper Ligi'ndeki bazı takımların da bulunduğu öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious