Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları - Tayyip Erdoğan konuşması

Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları - Tayyip Erdoğan konuşması.21647
  • Giriş : 07.06.2013 / 02:34:00
  • Güncelleme : 07.06.2013 / 02:37:31

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplanan binlerce kişilik kalabalığa çok önemli açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Erdoğan'ın havaalanı konuşması için buraya tıklayın.

Öte yandan Adana'da Gezi Parkı gösterileri sırasında şehit düşen Polis memuru Mustafa Sarı'nın ölümüne ilişkin detaylar ortaya çıkıyor. Şehit Polis'in ölümüne yol açan olaya ilişkin ses kayıtları yayınladı. Ses kayıtlarında şehit polise vurulan darbe ile şehit Polis Mustafa Sarı'nın 5 metre yüksekliğinden düşerek öldüğü anlatılıyor. Kayıtlarda şehit polise 'Sergen' isimli eylemcinin kafa üstü attığı açık olarak ifade ediliyor. Konuşmalarda "Sergen arkadaşımız polisi kafaüstü atmış, ondan sonra da kaybolmuştur" deniliyor. Adana Polisi telsiz kayıtlarında adı geçen Sergen adlı kişiyi heryerde arıyor.

Öte yandan şehit düşen Komiser Yardımcısı Şehit Polis Mustafa Sarı, Adana Valiliği'nde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

ERDOĞAN GELMEDEN ÖNCE...

İstanbul, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya hazırlanıyor. Başbakan Erdoğan Afrika gezisinin son durağı Tunus'taki temaslarını tamamlayıp bugün İstanbul'a dönüyor. AK Partililer, sosyal medyada örgütlenerek Erdoğan'ın İstanbul'a dönüş için harekete geçti. Erdoğan'ın ve AK Parti İl teşkilatının özellikle bir karşılama istenmediği açıklamasına rağmen vatandaşlar sosyal medyada örgütlendi. Kalabalık bir topluluk saat 00:30'da İstanbul'a inmesi beklenen Erdoğan'ı karşılayarak Gezi Parkı eylemlerine göndermede bulunacak.

Havalimanında özel önlemler alınıyor

İstanbul Atatürk Havalimanı'na inecek Başbakan Erdoğan ve karşılayacak kalabalık için güvenlik tedbirleri alındı.

Davos'tan döner gibi

AK Partililer Erdoğan'ı en son 2009'daki Davos çıkışından sonra İstanbul'da karşılamıştı. Sosyal medyada paylaşılan mesajlarda Davos karşılamasına da göndermeler yapıldı.

İniş saati 01.30

Başbakan Erdoğan'la birlikte Afrika turunda bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Twitter'dan saat 01.30'da İstanbul Atatürk Havaalanı'nda olacaklarını açıkladı.

İşte 23:00 itibariyle Atatürk Havalimanı

Havalimanı yolu kilitlendi

Havalimanı yolu tamamen kilitlendi. Havalimınına akınlar dakikaka dakika artıyor. Polis güvenlik önlemlerini üsst düzeye çıkardı.

Haydi Bir Daha

Türk bayrakları ve AK Parti flamaları taşıyan coşkulu bir grup, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi önünde bekliyor."Yurtta Tayyip, cihanda Tayyip", "Menderes'i astılar, Özal'ı zehirlediler, Erdoğan'ı yedirmeyiz" yazılı pankartlar açan gruptakiler, meşaleler de yaktı. Bu arada, gruptan bazı kişiler, burada görevli polis memurlarına çiçek vererek, "Polise uzanan eller kırılsın" sloganları attı. Sürücülerin de otomobillerinin klaksonlarını çalarak gruba destek verdiği görüldü. Alanda Ak Parti'nin seçimlerde kullandığı ünlü "haydi bir daha bir daha" şarkısı sık sık yayınlanıyor.

Kalabalığın ilerleyen saatlerde artması bekleniyor.

Erdoğan'ın evinin önünde karşılama

Erdoğan'ın Kısıklı'da yeralan evinin önündede karşılama hazırlığı var. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*