Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı sitelerde - Başbakan ses kaydı - Tayyip Bilal son ses kaydı

Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı sitelerde - Başbakan ses kaydı - Tayyip Bilal son ses kaydı.53769
28.02.2014 / 06:34:42

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve oğlu Bilal Erdoğan'ın arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmeleri yayınlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ikinci bir ses kaydı daha yayınlandı. Ses kayıtlarında Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'la işadamlarından gelen parayı konuştukları, 10 milyon doları beğenmedikleri ve Erdoğan'ın oğluna "bırak hiç alma, kucağımıza düşecekler" dediği iddia ediliyor., Erdoğan, ses kayıtlarının montaj olduğunu ifade ediyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu.

Erdoğan ses kayıtları ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

İşte o açıklamalar:

"Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları piyesi servis ettiler. Bakın ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum. Eteğinizde ne varsa çıkarın diyorum. Ama bunlar gidiyor montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Uydurun da uydurmanın da bir ahlakı edebi var. Şimdi bir hafta 10 günde onların karşıtlarını bu teknolojiden izleteceğiz. Kılıçdarolu izletiyor ya. Farklı şekilde izleteceğiz. Teknolojinin nereye geldiğini göstermek kolay. Dün Başbakanlık'tan açıklama yapıldı. Yapılan TC Başbakanı'na alçakça saldırıdır. AK Parti'nin genel başkanına değil Başbakan'a yapılmış haince bir saldırıdır. Dün gazetelerde gördünüz. Bugün devam ediyor. 7 bini aşkın sadece kendi kesimleri hariç tüm insanları nasıl dinlediklerini gördünüz. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır. Vakti saati geldiğinde o insanların karşısına çıkarılsın diye hazırlanmı. CHP dünkü montajı dinletecek ve siyaset yapacak. Grup toplantısında izletecek. Peşinen ifade ediyorum ey CHP siz kendi partinizi kasetle tanzim edebilirsiniz. Genel başkan gönderip kasetle genel başkan olabilirsiniz. Sizin kasetleriniz AK Parti'ye sökmez, sökmeyecektir. TC Bu ihanete alçakça saldırıya asla teslim olmayacaktır. Dün CHP ve MHP olağanüstü toplantı yaptılar. Niye oradan bir rant nema elde edebilir miyiz? Bunlar kendilerini darı ambarında görüyorlar. Bizi buraya millet getirdi ve sadece sadece millet götürür. Biz montaj kasetlerle milletin emanetini yere düşüreceğimizi zannedenler hayalle yaşar. Biz bugündeme teslim olmayacağız. Aziz milletimin özellikle dinlemesini rica ediyorum. Bütün iftiralara tek tek cevap vereceğiz. Süreç zaten ak ile karayı ortaya çıkaracaktır. Bu saldırı Recep Tayyip Erdoğan'a yapılan saldırı değil, AK Parti genel başkanına yapılan saldırı değildir. Bu saldırı TC başbakanına yapılan saldırıdır."

Kılıçdaroğlu, Meclis'te ses kayıtlarını dinletti

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu ses kayıtları için şunları söyledi: Hayatımın en üzüntülü günün yaşıyorum. Allah kimsenin başına böyle birşey vermesin. Allah kimseyi yolundan şaşırmasın. Bu yolsuzluğun üstü kapatılamaz. Dünyada ilk kez hükümet devleti soyuyor. Bakın arkadaşlar, ‘başçalan’ diyorum, ‘başçalan’ bilinçli söylüyorum. Operasyonun yapıldığı sabah 08.02 geçiyor. Başbakan oğlunu arıyor. Oğlum senin evinde ne var ne yok bunları çıkar diyor. O anlayamıyor. Baba bir daha anlatır mısın? diyor. Sonra o da cevap veriyor. "Bende ne olabilir ki senin paran var kasada" diyor. Saat 11.17 parayı nasıl sıfırlayacaklar onun arayışı içinde. Erdoğan uyarıyor. "Açık konuşma biz de biliyoruz" diyor. Bunları söyleyen herhangi bir kişi değil, bu ülkede başbakanlık koltuğunda oturan kişi. Bir ülkenin başbakanı kendi ülkesini soymakla görevlendirilmiş adeta. Çoluk çocuk bütün aile bu işin içindeler. Erdoğan'a acımıyorum o çocuklara acıyorum. Nasıl babasın sen. Diyor ki Manisa'da genç bir üniversite öğrencisi çantasından 'hırsız var' diye bir bez çıkıyor. Siz başbakana hakaret ediyorsunuz diyor. Artık başbakanın hırsız olması devlet sırrı olmaktan çıktı. Kendi çocukları ile ilgili ne diyordu. 1994 yılında genç Recep Tayyip Erdoğan. Ben bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim. Hırsızlık babadan oğula geçer. Yönetimlerde ise üst yöneticiden alt yöneticiye geçer diyor. Aynen bugünü anlatmış."

Bahçeli yargıyı göreve çağırdı

Bahçeli, şöyle konuştu: "Bir gördük ki, dün akşam yine bir olay patladı ve bugün o Türkiye'nin gündemini oluşturdu. Yani 71. günde çok büyür bir yolsuzluk ve rüşvete baba oğul karıştıkları anlaşılıyor. Sabahleyin bakan çocukları ile beraber gündeme gelir gelmez demek ki biliyor veya içine doğmuş, bir telaşla oğlu Bilal'i arıyor. Şimdi onların yaptığı telefon konuşmaları ile kardeşler var, oğullar var, yakın dostlar var, bunların kardeşlerinin muhtelif yerlerde evleri var. Şimdi böyle bir durumda, Türkiye'de yolsuzluğun başının başbakan olduğuna dair işaretler var. Bunlar ne kadar doğrudur. Sayın Başbakan diyor ki 'bu komplodur, bu yakıştırmadır' diyor ve reddediyor. Eğer reddediyorsan mesele yok ama bunu halka ispat et, bunun böyle olmadığını ispat et. Ama konuştuklarınız doğruysa Sayın Başbakan, bir saniye daha Başbakanlık görevinde kalmaman lazım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*