Red Bull Air Race coşturdu

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

''Red Bull Air Race World Series''in 4. ayak yarışı, İstanbul'da yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2 tur üzerinden yapılan yarışta ilk turda 1.28.47'lik derece elde eden Chambliss, 2. turda da 1.28.39'luk bir derece yaparak toplamda en iyi dereceyi elde eden pilot oldu. İngiliz Paul Bonhomme 2.57.34'lik derecesiyle ikinci, Macar Peter Besenyei ise 2.58.88'lik derecesiyle üçüncü oldu.

Organizasyon komitesi, Haliç'te yapılan yarışları toplam 1.5 milyon kişinin izlediğini, bunun da Air Race yarışları için rekor olduğunu açıkladı. Deniz kıyısına gelen yarış severler, Haliç'i adeta panayır yerine çevirdi. Seyirciler için hazırlanan dev ekranlardan da izlenen görüntüler heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Türkiye'de ilk kez organize edilen yarışlara, halkın yanı sıra basın mensupları da büyük ilgi gösterdi. Yarışı, akredite olan yerli ve yabancı toplam 384 basın mensubunun izlediği bildirildi. Yarıştan önce, Haliç'te gösteri amaçlı çeşitli şovlar da düzenlendi. Gösterilerde, önce 3 paraşütçü Haliç'e iniş yaptı. Paraşütçülerden biri dev bir Türk bayrağı taşırken, bu gösteri seyircilerden alkış aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious