Refah Yol iktidarından bu yana çöküş yaşanmıştır

  • Giriş : 28.02.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Cevat Gencay, Refah Yol iktidarının üzerinden dokuz yıl geçtiğini hatırlatarak, geçen bu süre içerisinde ülkenin siyasi, ekonomik ve ahlaki yönden tahribata uğradığını ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Cevat Gencay, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Refah Yol iktidarından günümüze kadar geçen siyasi süreci değerlendiren Gencay, Avrupa Birliği (AB) kapılarında ülkenin şahsiyetiyle oynandığını belirtti. Gencay, "BOP Projesi adı altında ABD'nin ve siyonist odakların hazırladıkları, İslam'ı ve İslami ülkeleri köleleştirme projesinde Türkiye taşeron olarak kullanılmaktadır." dedi.

Refah Yol döneminde İsrail'in Türkiye ile ilişki kurmak için yalvardığını savunan Gencay, "Şimdi ise kardeşlerimizi misafir etmemize sinirlenip rest çeken bir büyük elçi ve İsrail var." diye konuştu.

Gencay, ülkenin ekonomik olarak da çöküşe uğradığını, Refah Yol dönemindeki çiftçi gelirinin yüzde 100 azaldığını, tarım ve hayvancılığın da yok edilme noktasına geldiğini öne sürdü. Başörtüsü konusuna da değinen Gencay şunları söyledi: "Ülkemizde inancını ve inancının gereği örtünmek isteyen vatandaşlarımız, kamusal alanlar ihdas edilerek baskı altına alınmıştır, zina ve benzeri ahlaksızlıklar AB sevdasıyla hoş görülmüş, sokakta başörtülü insanlar kötü örnek gösterilmiştir."

28 Şubat darbesini yapanların arkasında ABD ve AB'nin desteklediği BOP Projesi'nin olduğunun altını çizen Gencay, AK Parti'nin de bu projenin bir ürünü olduğunu ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious