Reha Muhtar silahlı saldırıya uğradı mı?

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Emniyet Müdürlüğü, "Reha Muhtar'a silahlı tehdit" haberlerine açıklık getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyetten yapılan açıklamaya göre Muhtar'a yönelik silahlı bir tehdit bulunmuyor. Muhtar'ın da hiçkimseden şikayetçi olmadığı bildirildi.
Bazı basın organlarında Reha Muhtar'ın silahlı bir kişi tarafından tehdit edildiği şeklinde yer alan haberle konusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaptı. açıklamada geçtiğimiz günlerde Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi üzerinde bulunan bir kafede oturan Reha Muhtar'ın asistanı ve muhabiri Gülşen Yüksel nedeniyle silahlı tehdit edildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığına işaret edildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi: "26.10.2006 tarihinde Abdi İpekçi Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir kafeye silahlı bir kişinin geldiği polise bildirilmiştir. Sözkonusu yere hemen intikal eden görevlilerimiz kafenin bahçe kısmına giren bir kişinin belindeki silahı yere düşürdüğünü, daha sonra alıp tekrar beline taktığı, oradan ayrılırken kafede oturan gazeteci Reha Muhtar'a 'Gülşen'e dikkat et' dedeğini tespit etmişlerdir. Bu esnada Reha Muhtar'ın herhangi bir şikayet ve müracaatta bulunmadan ayrıldığı tespit edilmiştir. Kısa süren araştırmanın ardından silahlı kişinin İstanbul Barosu'na kayıtlı bir avukat olduğu ve bu nedenle taşıma ruhsatlı bir silahı bulunduğu anlaşılmıştır. Daha sonra ifadesi alınan şahıs serbest bırakılmıştır. Reha Muhtar olayla ilgili olarak Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği ifadesinde kafede oturuken tanımadığı genç bir kişinin yere düşen silahını tekrar beline taktıktan sonra kendisine 'Gülşen'e dikkat et' dediğini ve aracına binerek ayrıldığını, kendisine hiçbir şekilde silah doğrultulmadığını ve bu şahıs hakkında davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious