Reha Muhtar'ın laptopu çalındı

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Ünlü Televizyoncu Reha Muhtar'ın lüks aracı evinin önünde camı kırılarak soyuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muhtar'ın yardımcısının sabah evden çıktığı sırada farkettiği olayla ilgili polis inceleme başlattı. Ünlü televizyoncu Muhtar'ın annesi Ferdane Muhtar, oğlunun bilgisayarının ikinci kez çalındığını belertirek, "Bütün memleketi hırsızlar sarmış. Bu kadar küstahlık olmaz, kimse sokağa çıkamaz hale geldi. Artık buna bir son versinler " dedi.
Edinilen bilgiye göre hırsızlık olayı gece geç saatlerde meydana geldi. Saat 24.00 sıralarında Sarıyer Baltalimanındaki denize sıfır villasına gelen ünlü televizyoncu Reha Muhtar, garajının önüne başka bir araç parkettiği için 34 AU 5726 plakalı Mercedes marka aracını evinin önüne parketti. Gece bilinmeyen bir saatte evin önüne gelen kişi veya kişiler aracın camını kırarak arka koltukta bulunan dizüstü bilgisayırı alarak kayıplara karıştı. Olay, sabah 07.00 sıralarında Muhtar'ın yardımcısı Nergis Razikova'nın gazeteleri almak için dışarı çıktığı sırada farkedildi. Olay yerine hemen polis çağrılırken emniyet güçlerinin parmak izi incelemesinin ardından araç servise çekildi. İfadesinin alınmasının ardından Muhtar'ın Fenerbahçe- Beşiktaş maçını izlemek için İzmir'e gittiği öğrenildi.

Reha Muhtar'ın gece saat 12.00 sıralarında eve geldiğini belirten yardımcısı Nergis Razikova olayı sabah gazeteleri almak için dışarı çıktığı sırada farkettiğini söyledi. Aracın arka camının kırılarak arka koltukta bulunan bilgisayarın çalındığını kaydeden Razikova, bilgisayarda Reha Muhtarın yazdığı romanının metinlerinin bulunduğunu ifade etti. Reha Muhtar'ın annesi Ferdane Muhtar da, oğlunun bilgisayarının ikinci kez çalındığını belirterek, bundan bir buçuk yıl önce de evlerine giren bir hırsızın oğlunun bilgisayarı, cüzdanı ile birlikte cep telefonlarını çaldığını hatırlattı.

Üzücü olayı sabah saatlerinde farkettiklerini anlatan anne Muhtar, oğlunun dün geç saatlerde eve geldiğini ve hemen yattığını söyledi. Oğlunun romanı için devamlı yazdığını ve romanının bitmek üzere olduğunu kaydeden anne Muhtar hırsızlara sitem ederek, "Bu kadar vicdansızlık, küstahlık olmaz. Bütün memleketi hırsızlar sarmış. Memleketi koruyacak kimse yok. Sokağa çıkamaz hale geldik, korkuyoruz bir bıçak atacaklar diye. Artık buna bir son versinler." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious