Rehine Erden: Hindistan'a gideceğim

Rehine Erden: Hindistan'a gideceğim.9987
  • Giriş : 29.11.2008 / 12:38:00

Hindistan'ın Mumbai kentindeki terör saldırılarında rehin kalan ve 43 saat sonra kurtarılan Avukat Yasemin Erden, "Teröre yenilmemek lazım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hindistan'ın Mumbai kentindeki terör saldırılarında rehin kalan ve 43 saat sonra kurtarılan Avukat Yasemin Erden, Hintli yetkililer ile Türk Büyükelçiliği'ne teşekkür etti. Tekrar Hindistan'a gitmeyi düşündüğünü belirten Erden, "Teröre yenilmemek lazım" dedi.

Atatürk Havalimanı VIP salonunda babası Selçuk Erden ile birlikte çıkan Avukat Yasemin Erden, basın mensuplarına yaşadıklarını anlattı. Sözlerine;

"Hint yetkililerine, Türkiye Büyükelçiliği'ne, elçimiz Levent beye, beni hiç yalnız hissettirmeyen iş arkadaşlarım ve aileme çok teşekkür etmek istiyorum." diyerek başlayan Erden, "Zorlu bir kaç gündü. Türkiye'me ve aileme kavuşmuş olmanın sevinci içerisindeyim. Çok yorgunum, biran evvel eve gitmek istiyorum. İlk 3-4 saat olayların yatışmasını bekledim. Dumanlardan kaçmak için ilk önce banyoda kaldım. Hep ailemle arkadaşlarımla iletişim halindeydim. Konuştuk, beni alakasız şeylerle oyaladılar. Dönem dönem çatışmalar oldu. Otelin yavaş yavaş boşlatıldığı yönünde haberler geliyordu. Ben de sıramı bekledim. Sürekli 'bunun da bir sonu gelecek' diye düşündüm. Sonunda kapıyı çaldılar ve beni Hintli askerler dışarı çıkardı. Büyükelçiliğimiz aracılığıyla kendi arkadaşlarıma teslim edildim. Bir eve gittim, oradan da havaalanına geldim. Gördüğüm kadarıyla sokaklar boştu." şeklinde konuştu.

Hindistan'a iş için gittiğini belirten Erden, " Çalıştığım iş yerimin Hindistan'daki ofisinde çalışanlarla tanışmak için gitmiştim. Pek tanışma fırsatı bulamadım. Tekrar Hindistan'a gideceğimi düşünüyorum. Teröre yenilmemek lazım. Saldırının mahiyeti konusunda yapabileceğim bir yorum yok." dedi.

Baba Selçuk Erden ise, kızlarına sağ sağlim kavuştukları için mutlu olduğunu söyledi. Baba Erden, "Çok tedirgin ve endişeli birkaç gün geçirdik. Allah'a şükürler olsun kızımız sağlimen döndü. Bir an evvel evimize gidip kızımın ailemle kavuşmasını istiyorum. Rehin kaldığı süreç içerisinde moralini yüksek tutmak için elimizden gelen yardımı yapıyordum. Sadece ailesi olarak biz değil, iş arkadaşları da sürekli irtibat halindeydi. Telefonun çalışıyor olması, elektriğin kesilmemiş olması büyük bir şanstı. Bu sayede temas halinde olduk, yoksa o 43 saat nasıl geçerdi bilemiyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*