Reina baskınına açıklama: Kıskançlık

Reina baskınına açıklama: Kıskançlık.12201
  • Giriş : 20.05.2009 / 11:12:00

Reina baskınında gözaltına alınan eski SAT komandosu Aşkın Lale adının geçtiği habere ilişkin bir açıklama gönderdi. Lale, haberlerin yalan olduğu ve olayın temelinde kıskançlık yattığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İste Aşkın Lale'nin açıklaması:

“Ben eski sat komandolarından Aşkın LALE, 16 Mayıs 2009 gecesi saat 01 gibi İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı emri ile evim aranarak gözaltına alınmam istenmiştir. Ben o saatlerde ablamı ziyaretten dönerken eşimi aradım geciktim geliyorum diye. Bana evde memurların olduğunu ve evimizin arandığını, benimde gözaltına alınacağımı söyledi. Bunun üzerine Ben Vatan caddesi TEM şubesine giderek tahmini 02.40 gibi teslim oldum.

Gözaltına alınma kararı "Ergenekon terör örgütüne üye olmak", 3 gün gözaltı süresinden sonra Emniyetteki ifademde örgütle hiç bir bağlantım olmadığını bildirdim. Yapılan ev aramamda da her hangi bir suç teşkil edecek hiç bir malzeme, eşya, cisim bulunmamıştır. 17 Mayıs Cumartesi Günü bizzat Sayın Zekeriya ÖZ savcımız tarafından ifadelerimiz alınmış(5 kişi) ve ben de dahil olmak üzere4 kişi mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakılmıştır.

Söz konusu Reina'nın güvenlik müdürü olan Ergin GELDİKAYA benim uzun yıllardır tanıdığım yakın silah arkadaşımdır. Kendisi Raina'da yaklaşık 3-4 aydır çalışmaktadır. Birlikte yaşadığı kız arkadaşı ile özel sebeplerden dolayı yaptıkları tartışma sonucu kadın, ilişkinin bitirilmesini hazmedemeyip nefret ile arkadaşım ve hiç bir anlam veremediğim şekilde ben de dahil 3 kişi hakkında YALAN İFADE vererek savcılığa hakkımızda şikayette bulunmuştur.

Doğal olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet Savcılığının böyle bir ihbarı göz ardı etmemesi sonucu gereğini yapmış ve bizleri gözaltına almıştır. (yapılması gereken de budur).

Sonuçta yapılan tahkikat, soruşturma, tamamlanarak alınan ifadelerimiz sonunda masum olduğumuz ve iftiraya kurban gittiğimiz kanıtlanmıştır. Bu kadın hakkında da ben şahsi olarak dava açmaya hazırlanıyorum. Dava Ergenekon davası ile ayrılmış adli bir dava olarak devam etmekte olup E.GELDİKAYA'nın da belki sadece yaşadığı kız arkadaşı ile ilgili şahsi davası olarak devam edecektir.

Bu olay; Bizlere bir kadının kıskançlık sonucu akıl almaz bir şekilde iftira ve yalan,yanlış, devletin polisini savcısını kandırarak suçlamada bulunmasından ibarettir.
Arkadaşımın evinde 3000 adet mermi bulunduğu yalandır. Suikast düzenleneceğine dair ithamlar yalan ve asılsızdır. Benim güvenlik görevlisi olarak Reina'da a çalıştığım yalandır.
Bu tür haberleri okuduğumda gerçekten hangi gazete, tv, habere inanacağımızı şaşırıyoruz. Eğer sizler isterseniz doğru haberleri doğru kişilerden çok rahatlıkla alabilirsiniz.

(…)

Ayrıca Türkiye'de Cumhuriyet Polisi, T.C. Cumhuriyet Baş Savcıları, işlerini doğru , dürüst, tarafsız olarak yapmaktadırlar. Ben sizlerin aracılığı ile buradan TEM Terörle Mücadele Şubesi başta olmak üzere, nezarethane memurları, DGM Binası çalışanları ve Sayın Cumhuriyet Baş Savcımıza şükran, minnet ve teşekkürlerimi sunarım.

Yine TEM şubesi çalışanları memurundan amirine kadar tüm çalışanlar pırıl pırıl insanlar olup, görevlerini vatana hizmet aşkıyla yaptıklarına ve her zanlının suçu ispat edilene kadar masum olduğu bilincinde hareket ve görev yaptıklarına şahidim. Polisimiz, bu VATANIN, Savcılarımız Bu milletin SAVCISIDIR. Adalet mekanizması doğru işlemektedir. Eğer bir şahıs suçsuz ise er yada geç suçsuzluğu kanıtlanmaktadır.
Ben buna canı gönülden inanmaktayım.

Saygılarımla
Aşkın LALE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*