Reina kapandı!

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Aralarında Reina, Sortie, Sapphire'in de bulunduğu birçok eğlence yeri bir hafta süreyle mühürlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul İl Çevre Müdürlüğünce önceki gün gerçekleştirilen ölçümlerde yüksek sesle müzik yayını yapan Ortaköy ve Kuruçeşme'deki birçok eğlence yerine çok sayıda polisin katılımıyla operasyon düzenlenmiş ve operasyon sonrasında Reina, Sortie, Sapphire'in de aralarında bulunduğu mekanlara yasal işlem yapılmıştı. Bugün de Muallim Naci Caddesi üzerine gelen İstanblu İl Çevre Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, polis eşliğinde eğlence yerlerine girdi.

İşletmelerinin bir hafta süreyle mühürleneceğini öğrenen çalışanlar, ekiplere tepki gösterdi. Yiyeceklerin bozulmaması için başka bir yere taşımak isteyen işyeri çalışanlarına polis kısa bir süre tanıdı. Yapılan tahliye işlemlerinin ardından aralarında Reina, Sortie, Sapphire, Escape'in de bulunduğu toplam 11 eğlence kulübü mühürlendi.

-VALİLİKTEN AÇIKLAMA-

Öte yandan İstanbul Valiliği'de yazılı bir açıklama yaparak çevre kanunu ve çevresel gürültünün değerlendirilmesi yönetmeliğinin öngördüğü sınırları aşanları cezalandırdıklarını belirtti. Yaz sezonunun başından bu yana gelen şikayetleri değerlendirdiklerini kaydeden yetkililer, ses sınırlarını aşıp huzur ve sükunun bozulmasına, beden ve ruh sağlığının zarar görmesine yol açan iş yerlerini yaptıkları uygulamalarla periyodik olarak denetlediklerini ifade etti.

Sezon başından bu yana devam eden denetimlerde çeşitli zamanlarda 15 işletmeye 792 bin YTL para cezası kesildiğinin vurgulandığı valilik açıklamasında şöyle denildi: "Çevreden gelen şikayetlere ve kesilen cezalara aldırış etmeyen bazı işletmelere, Çevre Kanunu'nun 14 ve 15. maddelerine göre 7 gün faaliyeti durdurma cezası verildi. Beşiktaş'ta 9, Sarıyer ve Beykoz'da da 1'er eğlence yeri olmak üzere, toplam 11 eğlence yerinin 7 gün süreyle faaliyeti durduruldu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious