Reklam yıldızı inekler ölümden döndü

Reklam yıldızı inekler ölümden döndü.14852
  • Giriş : 16.06.2009 / 20:26:00

Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulunan SÜTAŞ'a ait Tarımsal Faaliyet Araştırma A.Ş.'de çıkan yangın tamemen söndürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

4 kişinin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı yangında firmanın reklam yıldızı inekleri de ölümden döndü. Yangın sebebiyle tesislerdeki samanlar ve 2 bin inek olay yerinden hızlıca uzaklaştırıldı.

Forcliftle samanların istiflenmesi sırasında makiden sıçrayan kıvılcımın neden olduğu yangın samanlık bölümünde kısa sürede büyüdü. Karacabey ve Mustafakemalpaşa belediyelerinin itfaiye ekipleri 7 araçla yangına müdahale ederken çiflikteki inekler de kısa sürede tahliye edildi. Yangını söndürme çalışmaları sırasında çıkan yoğun dumandan etkilenen 1'i Jandarma Uzman Çavuş, 3'ü fabrika çalışanı 4 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Söndürme çalışmalarına katılanlara ve fabrikadan uzaklaştırılan basın mensuplarına zehirlenmemeleri için ayran verildi. Yangın söndürme çalışmaları sırasında özel bir helikopterle bölgeye gelen şirketin 4 yetkilisi incelemelerde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 yıl önce açılan TARFAŞ'taki yangının samanların istiflenmesi sırasında kullanılan forcliften çıkan kıvılcımın neden olduğu idida ediliyor.

İtfaiye ekiplerinin yangına müdahale sırasında rüzgar nedeniyle samanların dağılmasını önlemek için yapılan duvarı kırdığını, bunun da rüzgardan etkilenen alevlerin kontrol altına alınamamasına neden olduğunu öne sürüldü. Basın mensuplarını fabrikaya yaklaştırmayan firma yetkilileri, can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*