Reklamlardan en çok kazanan tanınmış yüzler

Reklamlardan en çok kazanan tanınmış yüzler.10792
  • Giriş : 02.07.2008 / 08:56:00

Türkiye'nin tanınmış yüzleri, ekranda ürün tanıtarak servetlerine servet katıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Reklam filmlerinden şimdiye kadar 12.7 milyon YTL kazanan Cem Yılmaz rekoru kimseye kaptırmıyor.

Şahan Gökbakar: Recep İvedik sinema filminde payına 3 milyon YTL düştüğü konuşulan Gökbakar geçen yaz bir içecek firmasının reklamlarında oynamıştı. Kendine özgü üslubuyla beğeni kazanan oyuncu 200 bin dolar (yaklaşık 246 bin YTL) almıştı. Gökbakar bu yıl da Turkcell ile anlaştı. Reklamdan ne kadar aldığını sır gibi saklıyor.

Ata Demirer: O da reklam filmlerinde yüzü gülen komedyenlerden. Beyaz eşya reklamlarında oynayan Demirer, kampanya karşılığında 250 bin dolar (yaklaşık 308 bin YTL) kazandı.

Engin Günaydın: Dört yıldır ekranlarda büyük bir beğeniyle izlenen Avrupa Yakası'nın sevilen karekterlerinden 'Burhan Altıntop'u canlandıran Engin Günaydın geçtiğimiz aylarda bir bankanın reklam filmlerinde rol aldı. Günaydın'ın payına bu reklamdan 100 bin dolar (yaklaşık 123 bin YTL) düştü.

Tolga Çevik: 'Avrupa Yakası' dizisindeki oyunculuğunun yanı sıra, TV8’de başlayıp TRT'ye transfer olan 'Komedi Dükkanı' programı ile büyük beğeni kazanan Çevik'in rol aldığı kredi kartı reklam filmi oldukça ilgi çekti. Çevik de bu reklamdan 100 bin dolar (yaklaşık 123 bin YTL) kazandı.

ARANILAN ADAM

Cem Yılmaz: Türk Telekom'dan 2007-2008 reklam kampanyası için 4 milyon YTL alan Cem Yılmaz aynı şirket ile yeniden masaya oturdu ve 2009 yılı için önerilen 6 milyon YTL'lik teklifi kabul etti. Ünlü komedyen bugüne kadar altı firmanın reklam kampanyasında yer aldı. O, Opet firmasının reklam kampanyasından 2.7 milyon dolar da almıştı.

KILIKTAN KILIĞA

Okan Bayülgen: Her parmağında ayrı bir marifet bulunan Okan Bayülgen geçen yıl, para yerine kullanılan banka kartını tanıtan reklam filminde rol almıştı. Ünlü komedyenin çeşitli kılıklara büründüğü bu ilginç reklam karşılığı 600 bin dolar (740 bin YTL) kazandığı biliniyor.

HERKES SEViYOR

Beyazıt Öztürk: 12 yıldır sürdürdüğü televizyon programıyla her yaştan çok sayıda insanın beğeniyle izlediği Öztürk de reklamcıları peşinde koşturuyor. Geçen yıl bir meşrubat firmasıyla anlaşan ünlü komedyen oynadığı reklam filmi karşılığında 1,5 milyon YTL aldı.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious