Rekor kırıldı noter unutuldu

Rekor kırıldı noter unutuldu.18154
  • Giriş : 15.04.2008 / 00:20:00
  • Güncelleme : 14.04.2008 / 23:02:29

Antalya'da bir restoranda, 189 santimetre uzunluğunda lahmacun yapıldı ve rekor kırıldığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya'da bir restoranda, 189 santimetre uzunluğunda lahmacun yapıldı ve rekor kırıldığı açıklandı. Noterin olmadığının fark edilmesi üzerine yarım saat içinde 188 santimetre uzunluğunda ikinci lahmacun yapıldı ve noter tarafından tutanak tutuldu.

Antalya'da bir restorandaki lahmacun ustası Ramazan Bilgen tarafından 189 santimetre uzunluğunda lahmacun yapıldı. Bunun rekor olduğunu ifade eden restoran yetkilileri, daha sonra lahmacunu keserek müşterilere ve gazetecilere ikram ettiler. Bu arada, rekoru tespit etmek amacıyla noterin salonda olmadığı fark edildi. Notere haber vermeyi unuttuklarını anlayan restoran yetkilileri, 10. Noter Cihan Çelebi'yi restorana davet ettiler. Çelebi'nin salona gelmesinin ardından ikinci deneme başladı.

Noter huzurunda yarım saat içinde yapılan lahmacunun uzunluğu ölçüldü ve 188 santimetre olduğu belirlendi. Bunun da rekor olduğu kaydedilerek, noter tarafından tutanak tutuldu.

Restoran sahibi Abdullah Öküzboğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl da yine kendi restoranında 115 santimetre uzunluğunda lahmacun yapıldığını ve bunun da rekor olarak kayıtlara geçtiğini kaydederek, bu kez 188 santimetre ile kendi rekorlarını da geçtiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious