Rekortmen kuru temizlemeci

Rekortmen kuru temizlemeci.12664
  • Giriş : 30.10.2008 / 10:41:00

Bayanlarda sırıkla atlamada Türkiye rekorunu elinde bulunduran Yağmur kuru temizlemecide.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birçok sporcumuza yaptığımız yardımı yapmaya devam ediyoruz (!). Rekorlar kıran, dünyanın konuştuğu sporcularımıza etmediğimiz yardım fotoğraflarına bir kare daha eklendi.Bayanlarda sırıkla atlamada Türkiye rekorunu elinde bulunduran Yağmur Damla Demiralp.

Bayanlar büyüklerde sırıkla atlamada 3.90 ile Türkiye rekorunu elinde bulunduran ve yıllardır geçilemeyen rekorun sahibi Yağmur maalesef geçim sıkıntısı nedeniyle kuru temizlemecide çalışıyor.

20 yaşındaki Demiralp, günde 60 kilometre yol gidip geldiğini belirtirken "Sabah sahaya gelip 4 saat idman yapıyorum. Sonra iş yerime dönüyorum. Burada günde 7-8 saat çalışıp 600 YTL maaş alıyorum" diye konuştu.

13 TÜRKİYE REKORU ELİNDE

Babasının fabrikada çalıştığını söyleyen genç atlet, kendisiyle beraber 4 kardeşinin de üniversitede okuduğunu ve bu yüzden çalışmak zorunda olduğunu söyledi. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi bölümü 3. sınıfta okuyan Demiralp, Fenerbahçe'den aldığı 15 bin YTL'lik transfer parasını eski antrenörü Vacip Yavan'ın aldığını aylık 1 milyar maaş almasına rağmen bunun yetmediğini belirtti. 13 Türkiye rekorunu elinde bulunduran Demiralp, kışın Türkiye'de çalışacak salon olmadığını, yetkililerden destek beklediğini de sözlerine ekledi.

Bugün Sabah gazetesinde yayınlanan haber birçok kişi gibi benimde aklıma aynı soruyu getirdi.

NE ZAMAN AKILLANACAĞIZ?

Dünya'daki hangi milli takıma bakarsanız bakın bir tane Türk görmek mümkün. Spor dalı farketmez ama Spor'un en çok ilgi duyulanları arasında olan Futbol'a bakalım...

Gökhan İnler, Hakan Yakın, Eren Derdiyok, Turgay Bahadır ve niceleri ile ilgilenmediğimizden dolayı elimizden kaçırdık ve başka ülkelere kaptırdık.

Federasyonlarımızın bu duyarsızlığı ne kadar sürecek ? Analar böyle sporcular doğurdukça biz başkalarına ikram etmeye daha ne kadar devam edeğiz ? Bu soruların cevabını kim verecek ?

Federasyonlarmızı göreve çağırıyoruz. Her zamanki yırtma tekniklerini kullanarak ''Türkiye'de bulunan bütün sporculara yardım edemeyiz ki'' gibi açıklamalar yapmayın. Madem hepsine yardım edemiyoruz o zaman ''Türkiye'de bulunan BÜYÜK sporculara yardım edin''. Belki olimpiyatlarda '0' çekmeyiz...

SPOR3

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*