Rekoru bacaklarında hissetti!

Rekoru bacaklarında hissetti!.9408
  • Giriş : 16.08.2008 / 20:37:00

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda atletizmde 100 metrede 9.69 saniyeyle dünya rekoru kırarak altın madalya kazanan Jamaikalı atlet Usain Bolt, bu başarıya ulaşmak için çok çalıştığını ve “dünya rekorunu bacaklarında hissettiğini” söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Usain Bolt, yarıştan sonra yaptığı açıklamada, “Tüm yıl bunun için çok çalıştım. Kendim için ve ülkem adına çok mutluyum. Başardığım şeyden gurur duyuyorum” dedi.

22 yaşındaki atlet, “Dünya rekorunu bacaklarımda hissettim. Buraya kazanmak için geldim ve başardım. Artık bundan sonraki yarışlara konsantre olmam gerekiyor. Hem 100 metreyi hem 200 metreyi kazanmak için hazırlandım. Bunu başarmayı deneyeceğim” diye konuştu.
1.96 metre boyundaki Bolt, Pekin'de 200 metre ve 4x100 metre bayrak yarışında da mücadele edecek.

POWELL'DAN BOLT'A ÖVGÜ

Yarışın favorileri arasında gösterilen bir diğer Jamaikalı atlet Asafa Powell da, vatandaşı Bolt'dan övgüyle sözetti.

Yarışta 5. olarak madalya elde edemeyen Powell, “Bolt, gelmiş geçmiş en büyük sprinterdir” dedi.

Bolt'un bugün çok iyi koştuğunu belirten Powell, “Kesinlikle yakalanmazdı, olağanüstüydü. O gelmiş geçmiş en büyük sprinter” diye konuştu.

“Kendisini bugün çok iyi hissettiğini ancak bacaklarının kendisine istediği yanıtı vermediğini” ifade eden Powell, “Hızlanamadım, düş kırıklığı yaşıyorum” dedi.

Yarışta 2. olan ve gümüş madalya kazanan Trinidad-Tobagolu Richard Thompson da yaptığı açıklamada, böyle bir yarışta yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

23 yaşındaki Thompson, “Bu yarışın parçası olmak olağanüstü bir duygu. 2. oldum. Gencim ve profesyonel kariyerime 2.'likle başladım. Bu inanılmaz. Bolt, şaşırtıcı bir adam. Her zaman çok hızlı koştu” dedi.

Yarışı 3. sırada tamamlayan ve bronz madalya kazanan ABD'li Walter Dix de yarış için, “Bugünkü yarışın ardından memnun olmamam mümkün değil. Bu gelmiş geçmiş en iyi yarıştı. Bolt, 9.69 ile rekor kırdı. Daha fazlası beklenemez” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*