Rektör adayları yarın belirleniyor

Rektör adayları yarın belirleniyor.17422
  • Giriş : 20.07.2008 / 09:53:00

YÖK Genel Kurulu, Cumhurbaşkanlığına sunulmak üzere 3 isim belirlemek için bir araya gelecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yükseköğretim (YÖK) Genel Kurulu'nun yarın ve 22 Temmuzda yapılacak toplantısında, 21 üniversitenin Cumhurbaşkanına sunulacak rektör adayları belirlenecek.

YÖK Genel Kurulu, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında yarın ve 22 Temmuz Salı günü toplanacak.
Kurul üyeleri, görev süresi Ağustos ayında sona erecek 21 üniversitenin rektör adaylarından Cumhurbaşkanlığına sunulmak üzere 3 isim belirlemek için bir araya gelecek. Kurulda, her üniversitenin aday adayları arasından 3'er isim seçilecek ve Cumhurbaşkanlığına sunulacak. Cumhurbaşkanı da 3 aday arasından birini rektör atayacak.

YÖK Genel Kurulu, daha önce toplanarak her üniversitenin belirlediği 6 aday olduğu için 21 üniversiteden toplam 126 adayı mülakata almıştı.
Rektör adaylarının belirleneceği 21 üniversite şunlar:

Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*