Rektör Aşkın davası 27 Mart'a ertelendi

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın ve 9 kişi hakkında 'ihaleye fesat karıştırmak ve suç işlemek için teşekkül oluşturmak' gerekçesiyle açılan davanın 4. duruşması yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Duruşmaya, 3 müdahil, 5 sanık, 1 de Hazine Müşteşarlığı avukatı katılırken, duruşma 7 saat sürdü. 27 Mart'ta yenidene görülecek duruşma, 5 gün boyunca devam edecek.

Duruşmaya; Rektör Aşkın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Prof. Dr. Hasan Ceylan, Üniversite Genel Sekreteri Işık Tepe, İspanyol Expasion şirketi Türkiye Temsilcisi Ümit Ayral, Üniversite Güvenlik Müdürü Saffet Kara, üniversite personeli Şükran ve Salih Yurtkuran ve Bilent Şahin katılırken, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fırat Cengiz ise katılmadı. Duruşmaya tanık sıfatıyla 25 kişi çağrılırken, 14 kişi dinlendi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Aşkın, duruşma çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, diğer duruşmalar gibi bir duruşma olduğunu belirterek, ertelenen duruşmanın 27 Mart'a başlayacağını söyledi. Eşi Oya Aşkın ile üniversite makam aracına binen Rektör Aşkın'ın keyifli olduğu gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious