Rektör Aşkın'ın mahkemesi yarın

Rektör Aşkın'ın mahkemesi yarın.7742
  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

Rektör Prof. Dr. Yücel Aşkın ve arkadaşlarının çete davasına yarın Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aşkın ve arkadaşları, "haksız ekonomik çıkar sağlamak amacı ile örgüt kurmak, örgütün işleyişi çerçevesinde ihalenin edinimine fesat karıştırmak, resmi evrakta sahtecilik yapmak, görevi kötüye kullanmak, gizli ve kişisel veriler toplayarak özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve ayrımcılık yapmak" suçlarından yargılanıyor.

Araştırma Hastanesi'ne tıbbi cihaz alımı ihalesinin ediniminde fesat karıştırdığı gerekçesiyle Aşkın hakkında 5 Nisan 2005 tarihinde başlayan ve soruşturma sırasında genişleyen davada tıbbi cihazların çalışılır ve durumunun tespiti için bilirkişi heyetinin raporunun mahkemeye gelmesi bekleniyor. Mahkeme heyeti bilirkişi raporu doğrultusunda yargılamayı devam ettirecek.

Yarın devam edecek duruşmaya Rektör Yücel Aşkın ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Prof. Dr. Hasan Ceylan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fırat Cengiz, Genel Sekreter Prof. Dr. Işık Tepe, Genel Sekreter Yardımcısı Salih Yurtkuran, Yazı İşleri Müdürü Şükran Yurtkuran, İspanyol Firma Temsilcisi Mehmet Ümit Ayral, Üniversite Özel Güvenlik Birimi Müdürü Saffet Kara hakim karşısına çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious