Rektör Hilmioğlu medyayı bombaladı

Rektör Hilmioğlu medyayı bombaladı.22690
  • Giriş : 31.10.2007 / 23:56:00

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, ''Bu ülkenin sözde aydınları, kendilerine bağımlı kıldıkları medyaları, bütün güçleriyle, şu anda, ülkemizin ulusal birliğini, sınırlarımızı, rejimimizi ve bağımsızlığımızı tehdit ediyorlar'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üniversitenin geleneksel ''Fener Alayı'' etkinliği, Cumhuriyetin kuruluşunun
84. yıl dönümü dolayasıyla, Cumhuriyet Meydanı'na toplanan öğrenci ve öğretim elemanlarının meşaleli yürüyüşüyle başladı.

Yürüyüşe katılanlar, 10. Yıl Marşı'nı söyledi ve terörü lanetleyen sloganlar
attı. Rektör Hilmioğlu, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''ülkenin sözde aydınları ile kendilerine bağımlı kıldıkları medyalarının bütün güçleriyle ülkenin ulusal birliği, sınırları, rejimi ve bağımsızlığını tehdit ettiğini''
savundu.

Şu anda ülkenin bağımsızlığına, ulus ve laik devlet yapısına yönelik bütün
güçlerin meydanda olduğunu, bunların arkasında da dünyanın emperyalist güçlerinin bulunduğunu söyleyen Hilmioğlu, ''Koşulların 1919 koşullarından hiç farkı kalmamıştır. Bütün aktörler aynıdır. O zamanın büyük emperyal ülkeleri kimlerse onlar yine meydandadır. Yalnız kurumlar aynıdır, aktörler değişmiştir'' dedi. Hilmioğlu, Prof. Dr. Erdal İnönü'nün Türkiye'nin yetiştirdiği çok iyi bilim adamlarından, fizik alanında dünyanın önde gelen değerlerinden biri olduğunu belirterek, ölümünden büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious