Rektör Hilmioğlu'na cevap AKP'li Faruk Öz'den geldi

Rektör Hilmioğlu'na cevap AKP'li Faruk Öz'den geldi.8630
  • Giriş : 29.04.2008 / 03:50:00
  • Güncelleme : 28.04.2008 / 23:52:44

AKP'li Ömer Faruk Öz, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hilmioğlu'na kendi işine bakmasını tavsiye etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu'nun, en fazla oyu alan adayın rektör olarak atanması ve YÖK ile Cumhurbaşkanı'nın bu konuda insiyatif kullanmasının etik olmayacağı yönündeki söylemlerine Ömer Faruk Öz'den tepki geldi.

Öz, herkesin kendi işine bakması gerektiğini ifade ederek, "Ben bu konuları kişiselleştirmek istemiyorum. Bunun çok doğru olduğuna inanmıyorum. Türkiye bir hukuk devletidir. Her şey hukuk süreci içinde geçmektedir. Türkiye'de Cumhurbaşkanı Anayasa'da belirtilen kanunlar çerçevesinde Meclis tarafından seçilmiştir ve Cumhurbaşkanlığı görevini yürütüyor. Türkiye bir hukuk devletidir. Herkes kendi işine baksın." dedi.

Ömer Faruk Öz, kayısı çiçeklerinin kuraklık dolayısıyla gördüğü zararın önümüzdeki günlerde tespit edileceğini kaydetti.

Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, bu konu ile ilgili yetkililerle irtibat halinde olduğunu belirterek, "Şu ana kadar hiç olmamış bir şekilde özellikle gündüz ve gece sıcaklıklarının çok farklı olması nedeniyle ve ani gelen rüzgarlarla döllenme ile ilgili sıkıntılar meydana geldi. Yüzde 5'lik bir çiçeğin yeterli olacağı söyleniyor. 10-15 gün içerisinde her şey ortaya çıkacak. Tabi bu sigorta kapsamında değil. Eğer ürün kaybı sözkonusu ise yeni ürün miktarı üzerinden poliçeleri yenilemeleri çiftçilerimizin menfaati icabıdır. Tarsim yetkilileri ile görüştük gerekli kolaylık sağlanacak." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious