Rektör için çok ağır suçlama!

Rektör için çok ağır suçlama!.11960
  • Giriş : 14.04.2009 / 01:23:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:11:04

Youtube'da yayınlanan ve YÖK eski Başkanı Teziç'e olduğu iddia edilen ses kaydında rektör Hilmioğlu bakın nasıl anlatılıyor!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


YÖK eski Başkanı Erdoğan Teziç'in, Youtube'da yayımlanan ve kendi sesinden olduğu ifade edilen konuşmalar bazı internet haber sitelerinde de yayımlanmıştı. Terör örgütü iddiasıyla açılan Ergenekon Soruşturması, darbe planlarının Üniversite ayağına da dokundu. ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında 12. dalgada bugün gözaltına alınan eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun adı bir ses kaydı ile de gündeme gelmişti.

Erdoğan Teziç'in kendi ağzından yayınlanan ses kasetinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yapılacak suikast imalarından, 22 Temmuz seçimi öncesinde yaşanan 367 tartışmalarına, bazı rektörlerin PKKlı olmasından, komutanların rektörlere validen önce saygı gösterdiğine kadar konular anlatılıyor.

Ses kaydında ulusalcı kimliği ile öne çıkan ve darbe destekçisi beyanatları ile tanınan İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu için 'PKKlı' ifadelerine yer veriliyor. Youtube'da yayınlanan ses kasetinde bu bölüm şöyle anlatılıyor: "Fatih Hilmioğlu, o rektörün orada ne yapacağını bilemezsiniz. Onlar için oraya kadro vermedik. PKK'lıları doldurur sonra. Pek çaktırmıyor ama kolluyor, fırsatını kolluyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*