Rektörden akıl almaz başörtüsü yasağı gerekçesi

Rektörden akıl almaz başörtüsü yasağı gerekçesi  .9078
  • Giriş : 01.02.2008 / 11:19:00

Laikliliğe aykırı olduğu gerekçesiyle karşı çıkılan başörtüsü, aslında kopya çekme aracı olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başörtüsünün neden sakıncalı olduğunu açıklayan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Akaydın'dan inanılmaz bir gerekçe geldi.

Laikliği karşı olduğu iddiasıyla üniversitelerde serbest bırakılmasına karşı çıkılan başörtüsü aslında bir kopya çekme gereciymiş...

Siyasilerin üzerinde uzlaştığı başörtüsüne serbestliğine bugün bir basın açıklaması yapacak olan Üniversiteler Arası Kurul Başkanı olan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Akaydın, başörtüsü yüksek öğrenim kurumlarına girmesiyle sınavlarda kopya çekmelerin çoğalacağını hatta başı açıkların da sırf bu yüzden başörtüsü takacağını iddia etti.

Teknolojinin çok geliştiğini ve cep telefonlarının bluetooth kulaklıkları olduğunu belirten Rektör Akaydın ilginç gerekçesini şöyle açıkladı: "O kulaklığı kulağına takan ve üzerini başörtüsüyle kapatan bir öğrenci sınava girdiğinde ne olacak? Dersteki erkek hocaysa, kızın başörtüsünü açtırıp arama yapamaz. Yapsa da yarın bir gün cinsel tacizle suçlanır. Her derse kadın hoca mı vereceğiz?'' diye konuştu.

Başörtüsü başlı başlı başına bir kopya çekme aleti olarak gösteren Akaydın bu durumun başı açık öğrenciler tarafından istismar edileceğini de savundu.

Akaydın, başörtüsünün kopya çekmeyi kolaylaştırdığı gibi normal zamanlarda Başörtüsü takmayan öğrencilerin sınavlar sırasında başörtülü olarak sınıflara girebileceğine de işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious