Rektörden 'Beko yangını' tehdidi

Rektörden 'Beko yangını' tehdidi.9963
  • Giriş : 21.03.2008 / 14:44:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:03:08

Giresun Üniversitesi'nin emekli binbaşı Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk'ün 2005 tarihinde İstanbul Beylikdüzü'ndeki Beko Elektronik A.Ş.'nin deposunda çıkan yangına ilginç değerlendirmesi ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Öztürk, kişisel web sitesindeki yazısında Rahmi Koç'un Kıbrıs ile ilgili açıklamalarına dikkat çekerek "Koç, üstüne vazife olmayan işlere burnunu soktukça, bu tür olaylar ile daha çok karşılaşmayı beklemelidir diye düşünüyorum... Sadece Koçlar mı, giderek başkalarına da sıra gelecek..." diyerek diğer işadamlarına göndermede bulunuyor.

Terör örgütü Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük'e, 'Her zaman emrinize amadeyim' demesiyle gündeme gelen Öztürk, Beko'da çıkan yangını 15 Şubat 2005'te şöyle değerlendiriyor: "Bu ülkenin imkânlarıyla dünyanın sayılı şirketleri arasına gir, ondan sonra da kalk Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yok sayan uluslararası (üstü) sermayenin emrine gir! Yedirmezler... Koç, üstüne vazife olmayan işlere burnunu soktukça, bu tür olaylar ile daha çok karşılaşmayı beklemelidir diye düşünüyorum... Sadece Koçlar mı, giderek başkalarına da sıra gelecek..."

Rahmi Koç için "Üstüne vazife olmayan işlere burnunu soktukça, bu tür olaylar ile daha çok karşılaşmayı beklemelidir diye düşünüyorum..." diye yazan Öztürk, "Sadece Koçlar mı, giderek başkalarına da sıra gelecek... Ayrılıkçı Kürt hareketini ve PKK/Kongra-Gel terör örgütünü besleyen Kürt işadamaları ile aynı yolun yolcusu diğerleri de bu tür olaylar ile karşılaşabilirler diye aklıma geliyor." diyor.

Öztürk'ün yazısı şöyle devam ediyor: "İstanbul'da, Koç'a ait Beko Fabrikası'nda yangın çıktı. Ciddi bir ekonomik zarar meydana geldi. Sonraki günlerde, bunun PKK/Kongra-Gel terör örgütü tarafından yapıldığı gazetelerde haber olarak yer aldı. Ben buna inanmadım!... Niye? Rahmi Koç'un Kıbrıs konusundaki son açıklamaları, kabul edilir açıklamalar niteliğinde değildi. Kendi şirketlerinden elini-eteğini çekip tekne ile dünya turuna çıkan Rahmi Koç, durup dururken kendisini ilgilendirmeyen (Emekliye ayrılmadığına işaret eden!) işlere karışmaya başlıyor. Üstelik bu işler, üstüne vazife olmayan işler... Aynı şeyi geçmişte merhum Sakıp Sabancı da yapmıştı. Ancak o zaman, Sabancı'ya dur diyecek bir siyaset adamı vardı: Merhum Alparslan Türkeş. 'Çizmeyi aşma!!' demişti. Koçlar ile ilgili olarak sadece Kıbrıs konusunda değil, başka konularda da soru işaretleri var. Ve bu işaretler her gün biraz daha yoğunlaşıp netlik kazanmaya başlıyor. Türkiye'nin ülke ve ulus bütünlüğünü görmezden gelen bu yaklaşım ile Beko Fabrikası'nın yanması arasında ilişki kurmamak elde değil. Bu ülkenin imkânlarıyla dünyanın sayılı şirketleri arasına gir, ondan sonra da kalk Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yok sayan uluslararası (üstü) sermayenin emrine gir! Yedirmezler... Koç, üstüne vazife olmayan işlere burnunu soktukça, bu tür olaylar ile daha çok karşılaşmayı beklemelidir diye düşünüyorum... Sadece Koçlar mı, giderek başkalarına da sıra gelecek... Ayrılıkçı Kürt hareketini ve PKK/Kongra-Gel terör örgütünü besleyen Kürt işadamaları ile, aynı yolun yolcusu diğerleri de, bu tür olaylar ile karşılaşabilirler diye aklıma geliyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious