Rektöre tiyatrolu eylem

Rektöre tiyatrolu eylem.3232
  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

İstanbul Üniversitesi'nden kuralları ihlal ettikleri gerekçesiyle atılan ve okul kapısında çadır kuran 12 öğrenci, tiyatro gösterisiyle rektörü protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İÜ Beyazıt Yerleşkesi kapısı önünde 12 öğrencinin üniversiteden atılmasını protesto eden grup, 5 gündür devam eden eylemlerini bugün renkli bir şekilde gerçekleştirdi. Üniversite kapısında çadır kuran ve arkadaşlarının üniversiteye geri alınması için eylem yapan grup, mizahi bir tiyatro gösterisi sergiledi. Üniversite kapısında bir mahkeme oluşturan öğrencilerden biri yüzüne maske takıp sanık sıfatıyla İÜ Rektörü Mesut Parlak'ı canlandırırken, diğer öğrencilerde "Yüce Öğrenci Divanı" yazılı kürsünün arkasına geçti. Rektör Mesut Parlak'ı sembolik olarak yargılayan öğrenci divanıyla, rektör arasında ilginç diyaloglar geçti. Parlak'ın yerine geçen öğrencinin kendini komik bahanelerle savunması izleyicileri de kahkahaya boğdu.

Yargılamanın sonunda kararını açıklayan "Yüce Öğrenci Divanı" Rektör Parlak'ı suçlu buldu. Parlak, daha sonra ceza olarak yahnisi yapılmak üzere infaz kazanına atıldı. Kazana konulan rektörün yahnisinin iyi olmayacağını düşünen öğrenciler daha sonra Parlak'ı kolileyip çöpe attı.

Kahkahalar arasında gerçekleşen eylem sırasında öğrencilerin kurduğu çadırada "Polisler, zabıtalar, güvenlikler, Parlak'lar giremez" yazdıkları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious