Rektörün korumasının eşi dehşet saçtı!

Rektörün korumasının eşi dehşet saçtı!.8144
  • Giriş : 14.04.2008 / 10:25:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:39:09

Ölmeden önce: "Kayınvalidem kocamla beni ayırmak için muska yazdırdı" demiş...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre kampusu dün gece yarısı bir dehşete sahne oldu. Olay, Rektör Fevzi Sürmeli'nin korumalığını yapan Murat Başkaya'nın annesinin oğlunu arayıp ulaşamamasıyla ortaya çıktı.

Çalan telefonlara kimse cevap vermeyince anne Hanife Başkaya ve astsubay olan diğer oğlu Murat Başkaya'nın evine gitti. Kapı açılmayınca anahtarlarıyla eve giren anne- oğul korkunç manzarayla karşılaştı. Murat Başkaya, eşi Gülbeyaz ve kızları Ece kanlar içinde yerde yatıyordu. Olay yerine gelen ekipler, Gülbeyaz Başkaya'nın elinde bir tabanca olduğunu tespit etti. Murat Başkaya'nın başından ve göğsünden, kızları Ece'nin 2 kurşunla göğsünden ve anne Gülbeyaz Başkaya'nın da başından vurulduğunu tespit etti.

KURŞUNLARDAN KAÇAMADI

Emniyet güçleri Gülbeyaz Başkaya'nın eşyalarını bir valiz içinde buldu. Ekipler Başkaya'nın ve kızının üzerinde şort olduğunu ancak genç kadının dışarı gider gibi giyinik olduğunu söyledi. Ekipler çiftin önce tartıştığını sonra Gülbeyaz Başkaya'nın cinnet getirdiği üzerinde duruyor. Polis yetkilileri ilköğretim 1'nci sınıf öğrencisi kızları Ece'nin cesedinin koltuk arkasında bulunduğunu, küçük kızın korkup saklandığını ancak annesinin kurşunlarından kaçamadığını söyledi.

SİLAH SESİ DUYULMAMIŞ

Çiftin evinde yapılan incelemerde 7 boş mermi kovanı bulundu. 6 katlı lojmanda komşular hiç silah sesi duymadıklarını ancak çiftin aralarında geçimsizlik sorunu olduğunu söyledi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, ''Murat ile 2 yıldır çalışıyorum. Dürüst ve başarılı, çok iyi bir insandı. Ölümü herkesi çok üzdü'' dedi.

KAYINVALİDEM BİZİ AYIRMAK İÇİN BÜYÜ YAPTIRDI

Olaydan sonra çiftin yakınlarının ifadesine başvuruldu. Murat Başkaya'nın yakınları "Gülbeyaz ile kayınvalidesi arasındaki sorunlar herkes tarafından biliniyordu. En son bize 'Kayınvalidem kocamla beni ayırmak için muska yazdırmış. Yavrumu kimseye vermem. Kızımı da alıp gideceğim' demişti. Gülbeyaz psikoloğa gitmeyi reddediyordu" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious