Renault Renault ECO2'yi tanıttı

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Renault, çevrenin korunmasına katkıda bulunmak amacıyla ekolojik ve ekonomik araçlar sunma taahhüdü konusunda müşterilerini bilgilendirmek amacıyla “Renault eco2” imzasını tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Renault'tan yapılan açıklamaya göre, Renault'un faaliyetlerinin çevreye etkilerini azaltmak için sürdürdüğü politika bazında oluşturduğu bu imza, aracın ömür döngüsünün tüm aşamalarını kapsıyor. Dünya ölçeğinde üç temel çevre kriterini karşılayan Renault eco2 imzalı araçlar, ISO 14001 onaylı bir fabrikada üretilmesi, CO2 emisyonlarının düşük olması, biyoyakıtlarla uyumlu ve ekonomik ömürlerinin sonunda yüzde 95 oranında değerlendirilebilir olması gerekiyor.

Renault'un açıklamasında, temelde ekolojik olan “Renault eco2” imzalı araçların, aynı zamanda ekonomik olarak da ulaşılabilir araçlar olduğu belirtilirken, böylece sağlanan teknolojik ilerlemelerin, geniş kitlelerin kullanımına sunularak çevre üzerinde önemli bir etki yaptığına işaret edildi.

ÖNCE AVRUPADA

İmzanın, tanıtım aşamasında öncelikle Renault markasına Avrupa'da uygulanacağı bildirilen açıklamada, çevrenin korunmasının Renault için küresel bir amaç olduğundan, daha sonra dünyanın tüm bölgelerine yayılacağı kaydedildi.
Renault eco2 imzasının ayrıca çevre konusunda gerçekleştirilen sürekli gelişmeleri simgelemeye yönelik olduğu vurgulanan açıklamada, “Böylece esas alınan kriterler, bir yandan ekonomik olarak ulaşılabilir kalırken, buna paralel olarak gittikçe daha fazla ekolojik nitelikte olan araçların tüketicilere sunulmasını sağlayacak şekilde aşamalı olarak ağırlaştırılacaktır” denildi.

Açıklamada, ekolojik ve ekonomik kriterlere uygun araçların amblemi olan Renault eco2 imzasının Renault tarafından izlenen çevre yaklaşımını da simgelediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious