Renault'dan itiraf: Rakilerimiz bizden hızlı

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Formula 1'de geçen sezon damalı bayrağı ilk gören takım olan Renault'da, yeni sezonun başlamasına az bir süre kala rakiplerinden geride olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Takımın durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Symonds, “Endişe içinde değiliz ama eğer sıralamanın en üstünde değilseniz, bunu kabul edecek kadar da dürüst olmanız gerekir. Birçok durumda en hızlı takımlardan birkaç basamak gerideyiz. Bu yavaşlık hem ilk turda hem de uzun yarışta kendini gösteriyor” dedi.

Geçen yıl sürücüler klasmanında dünya şampiyonluğuna ulaşan ve bu yıl Fransız takımını bırakarak McLaren'e transfer olan Fernando Alonso'nun yerine Finli test pilotu Heikki Kovalainen ile anlaşan Renault'da 18 Mart'ta Avustralya Grand Prix'siyle başlayacak yeni sezon hazırlıkları sürüyor.

Başmühendis Symonds, “McLaren ve Ferrari'nin bu yılın en hızlıları olduklarını söyleyebilirim. Onların arkasından BMW geliyor. Fakat herşey şimdiden belli olmaz. Bu bir kış testidir. Diğer insanların araca ne kadar yakıt doldurduklarından da emin olamazsınız” diye konuştu.

Formula 1'de son iki sezondur şampiyonluğu kimseye kaptırmayan Fransız takımı Renault'da görev yapan İngiliz mühendis, geçen sezon takımın yarıştığı Michelin lastiklerinin tedarikçilikten çekilmesi üzerine F1'in tek lastik
tedarikçisi olan Bridgestone'a alışmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bridgestone ile yaşadıkları soruna değinen Symonds, “Lastiğin ne kadar sürede tahrip olduğunu biliyoruz ama, halen yarışın ilk turunda lastikten en iyi performans almanın sırrını çözemedik” ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious