Renault'dan ucuzdan daha da ucuz otomobil!

Renault'dan ucuzdan daha da ucuz otomobil! .10186
  • Giriş : 11.09.2007 / 16:24:00

DACIA markasıyla ucuz otomobiller piyasasında 5 bin eurodan başlayan fiyatlarla ipi göğüsleyen Renault, ucuzdan daha da ucuz bir versiyon için hazırlıklarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Renault Başkanı Carlos Ghosn, 2007 Frankfurt Otomobil Fuarı'nda, ''3 bin dolarlık kullan at tipi'' otomobil projesine hız verdiklerini açıkladı.
Fuar kapsamında düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin bu yöndeki sorularını yanıtlayan Ghosn, düşük fiyatlı araçlarla ilgili çalışmalarının hızla sürdüğünü söyledi, önümüzdeki yıllarda ''3 bin dolarlık kullan at tipi'' otomobil projesini hayata geçireceklerini açıkladı.
Bu konuda Logan ile ciddi atılım yaptıklarını hatırlatan Ghosn, Renault'un düşük fiyatlı araç üretim kapasitesinde eksik olduğunu dile getirerek, Hindistan ve Fas'ta açtıkları fabrikalara değindi.
Amaçlarının düşük fiyatlı araç üreten üretici haline gelmek olmadığının altını çizen Ghosn, bütün sınıflara hitap eden rekabet edebilir bir marka olmayı amaçladıklarını söyledi.
Düşük fiyatlı modellerde olmamaları halinde ise belli teknolojileri kaybedebileceklerini anlatan Ghosn, Renault'un bunu kaybetmek istemediğini dile getirdi.
Renault'un lüks model üretip üretmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine Ghosn, ''Bu alanda gelişmek istiyorsanız markanın elinde bir model olmalı'' dedi.

AR-GE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Renault, Hindistan'da üretmeyi planladığı otomobiller için 2 şirketle anlaşma imzalayarak AR-GE çalışmalarına başlamıştı. Projenin hayata geçirilmesiyle 5 bin euro'nun da altında fiyatlarla otomobil satışı hedefleniyor. Diğer otomobil firmalarının 5 euro fiyatlı araç üretmek üzere projeleri bulunuyor ancak Renault "kullan at" tipi projesini hayata geçirirse "ucuz otomobil" anlayışı yeniden değişecek gibi görünüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious