Rencide etmiyoruz yardım ediyoruz

  • Giriş : 01.01.2007 / 00:00:00

Devlet Bakanı Atalay, "Sosyal yardım, muhtaç insanları rencide etmemeli. İnsanların daha iyi ve sağlıklı yetişmesi, kendi geçimlerini sağlayabilmesi için politika üretiyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı Beşir Atalay, sosyal yardımı, gıda ve giyim gibi alanlardan daha iyi formatlanmış ve nüfusun kalitesini arttırıcı boyutlara taşımak için çalışmalar yürüttüklerini bildirdi. Beşir Atalay, yaptığı açıklamada, hükümet olarak sosyal politikalara önem verdiklerini, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" felsefesine inandıklarını belirterek, insanların daha iyi ve sağlıklı yetişmesi, kendi geçimlerini sağlayabilmesi için politikalar ürettiklerini söyledi.
Atalay, sosyal yardımların amacının, geçimini sağlayamayan, hayatta zorluklarla karşılaşan, çocuğunu okula gönderemeyen, yeterli sağlık hizmeti alamayan vatandaşlara hizmet ulaştırmak olduğunu ifade etti. Sosyal yardımlar konusunda en büyük fonun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu olduğunu dile getiren Atalay, fon kaynaklarının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünce vatandaşların değişik ihtiyaçları için en planlı şekilde kullanıldığını kaydetti. Fon bütçesinin bazı bakanlıkların bütçesinden fazla olduğuna dikkati çeken Atalay, sosyal yardımı, gıda ve giyim gibi alanlardan daha iyi formatlanmış ve nüfusun kalitesini arttırıcı boyutlara taşımak için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Bu kapsamda vatandaşları iş sahibi yapmak için projeler ürettiklerini bildiren Bakan Atalay, "şu anda sosyal yardımda en ağırlık verdiğimiz nokta bu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious