Rengi solmuş Türk bayrakları toplatılıyor

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Fethiye'de rengi solmuş, buruşmuş ve yırtılmış Türk bayrakları toplatılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

15 Nisan tarihinde turizm sezonunun başlaması ile birlikte Fethiye Kaymakamlığı tarafından ilçede rengi solmuş ve yırtık bayrakları toplatma kararı aldı. Fethiyelilerin işyeri, dükkan ev ve resmi dairelerde güneşten rengi solmuş ve yırtılmış ayyıldızlı bayrakları asmamalarını isteyen Kaymakam Hasan Karakaş, turizm şehri halkının Türk bayrağı vasfını yitirmiş bayrakları Fethiye Kaymakamlığı'na teslim edilmesi gerektiğini belirtti.

Konu ile ilgili Fethiye Kaymakamlığı'nda basın açıklaması yapan Karakaş, çağrıya kulak asmayan ve değiştirmede vurdumduymaz davranan vatandaşlar hakkında bayrak kanuna muhalefetten dava açılacağını söyledi. Türk bayrağının, Türkiye Cumhuriyetinin onur ve varlık sembolü olduğunu belirten Karakaş, bu sembolü her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının dünya milletleri karşısında en güzel temsil etmesi ve koruması gerektiğini ifade etti.

Karakaş, "Fethiyeli hemşehrililerim, evlerine, dükkanlarına ve işyerlerine astıkları milli onurumuz bayraklarımız en iyi şekilde korumalıdır ve rengi mat olmuş, buruşmuş bayrakları asmasınlar. Özellikle tekne ve yat turizmi ile uğraşan esnafımız daha çok özen göstermelidir. Fethiyemiz uluslararası turizm şehri olduğunu için bu konuda hassas olmamız gerekir. Bayrağımızı pırıl pırıl olarak gökyüzünde dalgalandıralım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious