Reşi teyze yalnızlığını kedisi ile paylaşıyor

  • Giriş : 26.01.2006 / 00:00:00

Ardahan'da küçük bir evde kedisi ile birlikte hayat mücadelesi veren 80 yaşındaki Reşi Yılmaz, yalnızlığını kedisiyle gidermeye çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gelinlerin kendisini istemediğini, o yüzden de oğullarının yanına gidemediğini söylerken gözleri dolan yaşlı teyzenin en iyi arkadaşı küçük bir kedicik. Ara sıra kendisini ziyaret eden konu komşu ve Özel Yakutiye Dersanesi'nin öğretmenleri.

Öğretmenleri evladı gibi seven teyze, yeni evlenecekleri için onlara yorgan ve yatak dökmeyi bile ihmal etmemiş. "Benim çocuklarım bu öğretmenler ve bu küçük kedicik" diyen Reşi teyze, türkçeyi iyi bilmediği için zaman zaman ana dili olan kürtçe konuşmayı tercih ediyor.

Derdini bu şekilde anlatmaya çalışan Reşi teyze, ''Halimi Allah'a şikayet ediyorum. Benim içinde bulunduğum bu hali o biliyor. Evlatlarım beni burda tek başıma bıraktılar Gelinlerim beni yanına istemiyor. Komşular ve dersanede bulunan öğretmenlerin yardımı ile hayatta kalmaya çalışıyorum. Tek arkadaşım bu küçük kedicik. Ev sahibi de evden çıkmamı istiyor. Benim gidecek hiç bir yerim yok. Allah'tan başka kimsem yok.'' diyerek çekmek zorunda kaldığı bu çileli hayatı kısaca böyle anlatıyor.

Sobada yakacak olarak tezek kullanan Reşi teyze, kendisne verilen kömür yardımını parası olmadığı için satmak zorunda kalmış. Gelen misafire ikram olsun diye çay yapmak için iki büklüm olan Reşi Yılmaz'ın bu hali, görenleri duygulandırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious