Resmi Gazete'den Gazze'ye yardım...

Resmi Gazete'den Gazze'ye yardım....9134
  • Giriş : 07.01.2009 / 19:00:00

Erdoğan, yayınladığı bir genelge ile zor durumda bulunan Gazze'ye yardım çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan genelgede, İsrail'in Gazze'de başlatmış olduğu askeri harekâtın, Filistin'de birçok can ve mal kaybına yol açtığı, binlerce insanın; barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalık problemleri ile karşı karşıya olduğu belirtildi. Filistin halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak üzere kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve halkın yardım faaliyetlerine başladığına işaret edilen genelgede, "Bu amaç doğrultusunda bir yardım kampanyası açılması uygun görülmüştür." denildi.

Belirtilen hususta ulusal koordinasyonu sağlamak üzere, Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nün görevlendirildiği vurgulanan genelgede, valiliklerin, belediyeler ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca toplanan yardımların belirlenen hesap numarasına aktarılacağı belirtildi.

Gerçek veya tüzel kişilerin belirtilen bu hesaplara doğrudan bağış yapabileceklerine işaret edilen genelgede, sivil toplum kuruluşlarının da topladıkları yardımları bu hesaplara aktarabilecekleri kaydedildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan imzalı genelgede, "Halkımızı, kamu kurum ve kuruluşları ile her düzeydeki kamu görevlilerini, sivil toplum kuruluşlarını, işçi ve işveren kuruluşlarını, meslek oda ve birliklerini, ulusal ve yerel basınımızı bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına destek vermeye davet eder, gereğini önemle rica ederim." ifadesine yer verildi.
 
Genelge yer verilen banka hesap numaraları şöyle:

FİLİSTİN İNSANİ YARDIMI MERKEZİ HESAP NUMARALARI
  
VAKIFLAR BANKASI FİNANS MARKET ŞUBESİ
HESAP NO : 205 55 55 TL

405 66 66 DOLAR

405 77 77 EURO 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*