Ressam kapıcıdan 11. sergi

Ressam kapıcıdan 11. sergi.14438
  • Giriş : 21.02.2009 / 10:20:00

Ankara’da yıllardır kapıcılık yapan Ferman Aydın, ortaokul yıllarında uğraşmaya başladığı resim sanatında bugün önemli başarılara imza atıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kapıcılık mesleğiyle birlikte sanat aşkından vazgeçmeyen Aydın, Mart ayında 11. kişisel sergisini açmaya hazırlanıyor.
1965 yılında, Ardahan ili Damal ilçesinde doğan, ilk ve orta öğrenimimi burada tamamlayan Aydın, 1980 yıllında Ankara'ya yerleşti. Ortaokul yıllarında resim sanatıyla uğraşmaya başlayan Ferman Aydın, bir süre desen çalışmaları, ahşap oyma ve şekillendirmeyle ilgilendi. Ankara'da bulunduğu yıllarda kapıcılık yapan Aydın, resme olan sevdasını çeşitli resim atölyelerinde seçkin ressamlarla ilerletmeye çalıştı.
Bir dönem Sanat Sevenler Derneği'nde çalışmalarını sürdüren ressam kapıcı, Piraye Yütek Sanat Atölyesi bünyesinde etkinliklere katıldı. İlerleyen yıllarda ünlü sanatçılarla çalışma imkânı bulan Aydın şu an ise çalışmalarını kendi açtığı atölyesinde sürdürmeye devam ediyor.
Kapıcılık mesleğini severek yaptığını anlatan Feman Aydın, bugüne kadar yurtiçi ve yurt dışında birçok etkinliğe katıldı. Katıldığı çoğu yarışmada eserleri sergilenmeye değer görülen Aydın'ın bugüne kadar 300'ü aşkın eseri sergilendi. Aydın, 26 karma sergiye katılırken yine bugüne kadar Başkentin yanı sıra Mersin, Balıkesir, Muğla ve İzmir'de olmak üzere 10 adet kişisel sergi açtı. Eserlerinde doğa betimlemelerinin yanı sıra hareketli insan portelerine ve soyutlamalara da yer veren ressam kapıcı, 11. Kişisel sergisini ise 2-9 Mart tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*