'Rest değil AB politikalarının teyidi'

  • Giriş : 29.12.2006 / 00:00:00

Vural, AB’ye ilişkin yaptığı değerlendirmenin “AB’ye rest” değil, AKP Hükümeti’nin bu konuda izlediği politikaların iflas ettiğinin teyidi anlamına geldiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Oktay Vural, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, MGK’nın “Avrupa Birliği tarafından diğer ülkeler için öngörülmeyen ölçüt ve yöntemlerin Türkiye için de öngörülmemesini” istediğine vurgu yaptı. Vural, “MGK, ‘AB ilişkilerinde geldiğimiz yeni safha’dan bahsederken, bu safhanın aslında iflas eden AB politikaları olduğunu mu söylemek istemektedir? Bugün geldiğimiz yeni safha, sadece ve sadece AB’nin her türlü dayatmasına karşı ‘evet’ diyen AKP politikalarının yanlış olduğu safha mıdır” diye sordu.

Vural, “Başbakan AB ile ilgili B ve C planlarımız var demişti. Bu planların ‘sözde’ olduğu MGK’da ortaya çıkmıştır. Madem yeni bir safha vardır, bu safhadan sonra yapılacaklar hakkında neden bir plan tartışılmamıştır? Neden bu planlar değerlendirilmemiş ve buna göre neden tavır alınamamaktadır? MGK değerlendirmesi aslında AKP’nin bu yeni safhada yeni bir tavır ortaya koymadığını mı ifade etmektedir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious