Restorasyon mezunu sahte diplomayla müdür olmuş!

Restorasyon mezunu sahte diplomayla müdür olmuş!.10695
  • Giriş : 25.04.2008 / 15:20:00
  • Güncelleme : 25.04.2008 / 15:22:56

Gerçekte restorasyon bölümü mezunu olan kadın kendini Doç. Dr. olarak göstermiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pendik'te özel bir hastaneye çoğunluğu yurt dışındaki üniversitelerden olmak üzere birçok sahte diplomayla başvuran ve hastaneye müdür olarak işe alınan gen kadın, hastane yönetiminin dikkati sayesinde yakayı ele verdi. Sahte diplomalarda Doç. Dr. olarak yeralan genç kadının 1978 doğumlu olmasından şüphelenen hastane yönetimi durumu polise bildirdi. Gözaltına alınan kadının, gerçekte Muğla Üniversitesi Restorasyon Bölümü mezunu olduğu ortaya çıktı.

Özel Nene Hatun Hastanesi'ne müdür pozisyonu için başvuran Ece O. isimli bir kadın, başvurusunun ardından işe kabul edildi. İş başvurusu sırasında hastane yönetimine daha önce bitirdiğini beyan ettiği okulların diplomalarını da sunan Ece O., yapılan incelemelerin ardından işe alındı. Gerçekte Muğla Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu mezunu olan Ece O, Yeditepe Üniversi Psikiyatri Anabilim Dalı, Vivekananda Yoga Akademisi, JFK Health Academy, NLP Life Coach Certificated, Chorlote Academy Fransa, Essex Academy İngiltere adına düzenlediği iddia edilen sahte diplomaları de yönetime verdi. 1978 yılı doğumlu olan zanlı, iki ay önce Özel Nene Hatun Hastanesi'nde işe başladı. Ancak bu süre içinde hastane yönetiminde bazı şüpheler oluştu. Başvuru sahibinin verdiği diplomaların genç yaştaki bir kişi için dikkat çekici olduğu gören yönetim, Ece O.'dan kimlik fotokopisi isteyerek inceleme başlattı.

Hastane yönetiminin olaya ilişkin yaptığı detaylı inceleme sonuç verdi. Zanlının kimlik bilgilerinin incelenmesi sonucunda kimlik bilgisi olan kişinin adı geçen okullardan mezun olmadığı anlaşıldı.

-ZANLI, SAVAŞ BÖLGESİNDE DOKTORLUK YAPTIĞINI GÖSTEREN BELGE BİLE VERMİŞ-

Özel Nene Hatun Hastanesi'ne Doç. Dr. olarak başvuran Ece O'nun yönetime verdiği belgeler arasında bir çok fakülte ve akademi diploması da bulunuyor. Doç. Dr. Ece O., Chorlote Akademisi-Fransa'da Tıp Fakültesi okudu. Psikiyatri Ana Bilim Dalından sonra Sanskritce Sosyoloji Master'ını tamamladı. Fakülteyi bitirdikten hemen sonra 2,5 yıl Hindistan'da kalarak tüm kuzey Hindistan'ı gezdi ve savaş bölgesi Keşmir'de gönüllü doktor olarak görev yaptı. Bu sürede dünyanın tek yoga akademisi olan Vivikananda Yoga Akademisi'ne devam ederek buradan mezun oldu. Daha sonra Türkiye'ye gelerek Yeditepe Üniversitesi ve Kadıköy Belediyesi Kadıköy Gönçlik Merkezi ile çalıştı. Zanlının verdiği belgelerde ayrıca 2005 yılında Essex Akademisi'ne giderek hastane işletmeciliği eğitimi aldığını gösterin bir belgenin de yer aldığı ortaya belirlendi

Mesleki yeterliliğini göstermek için hastaneye verdiği sahte diplomalarla yetinmeyen zanlı, özgeçmişine "Himalaya Dağlarına tırmanışlara katıldığını, Manabaldi Tapınağı'na tırmanarak dünyada buraya çıkan ilk kadın ve Türk" ibaresini de yerleştirmiş. Özgeçmişine Türk Silahlı Kuvvetleri'ni de ekleyen Ece O., Bingöl Kığı'da doktor olarak görev yaptığın da eklemiş.

Sahte diploma ve belgelerle başvurduğu hastane tarafından işe alınan sahte müdire, yine hastane yönetiminin dikkati sayesinde yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan zanlının bu görevi sırasında ve öncesinde herhangi bir yolsuzluk yapıp yapmadığı ise araştırılıyor.

Emniyetteki sorgusu tamamlanan zanlı, adliyeye sevk edildi.

Cihan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious