Ribat Kızılay ile ortak çalışmalara başladı

Ribat Kızılay ile ortak çalışmalara başladı.6828
  • Giriş : 17.03.2017 / 10:52:00

Konya’daki mülteciler ve ihtiyaç sahibi ailelere günlük sıcak yemek ve kıyafet yardımı yapan RİBAT, Kızılay Konya Şubesi ile mültecilere yönelik seminer düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erken yaşta evliliğin anlatıldığı seminere  Psikolog Melda Kimyonsan ve Sosyal Hizmet Uzmanı Saime Demirel konuşmacı olarak katıldı.

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan Suriyeli mültecilere Konya'da gıda ve barınak desteğinde bulunan Ribat Eğitim Vakfı, mültecilerin sosyal yaşamları konusunda da destek olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Türk Kızılayı Konya Şubesi ile ortak çalışma kararı alan RİBAT, Kızılay desteği ile Suriyeli mülteci kadınlara yönelik seminer düzenledi.

Sosyal bir problem olan erken yaşta evliliğin sosyal ve psikolojik boyutları ile Türkiye'deki hukuksal sonuçlarının anlatıldığı seminerde, Türkiye'de çocuk ve evlilik tanımı, kadınlar ile çocukların mağduriyetleri ön plana alınarak, erken evliliğin psikolojik, sosyal ve hukuki sebepleri ile beraber bu durumların yol açtığı sonuçlar üzerinde duruldu.
Öte yandan konuşmacılar herhangi bir mağduriyet ve ihtiyaç halinde danışmanlık yapılabileceğini de hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*