Ribat'tan geleneksel sünnet şöleni

Ribat'tan geleneksel sünnet şöleni.18991
  • Giriş : 17.07.2017 / 13:49:00

Ribat Eğitim Vakfı yardımsever aile ve ihtiyaç sahiplerini geleneksel sünnet şöleni ile bir araya getiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ribat Eğitim Vakfı, gerek Konya ve Türkiye geneli gerekse tüm mazlum coğrafyalarda insani yardım çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Geleneksel sünnet şöleni ile ihtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturan Ribat Eğitim Vakfı bu yıl da yüzlerce çocuğun sünnet sevinçlerine vesile olmaya hazırlanıyor.

Çok sayıda etkinliğin düşünüldüğü program 26 Temmuz Çarşamba günü Ribat Aşevi'nde gerçekleştirilecek. Programda çocuklar için şehir turu da  düşünülürken çeşitli hediyeler de verilecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce çocuğa sünnet sevincini yaşatmayı hedefleyen Ribat Eğitim Vakfı, Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Büyük, "Ribat olarak bizler onlarca farklı alanda Allah rızası merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz Ramazan ayında ve sonrasında başta Konya ve Türkiye olmak üzere tüm Türkiye'de ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşarak ihtiyaçlarını giderdik. Sadece maddi anlamda değil başta eğitim olmak üzere manevi anlamda da beklentilere cevap veriyoruz. Bu çalışmalarımız mazlum coğrafyalara ulaştırıyoruz. Şu anda Kurban çalışmalarımıza başladık bile. O coğrafyalarda Türkiye'nin merhamet elini ihtiyaç sahipleri kardeşlerimize göstermek hayli mutluluk verici. Şimdi de sünnet şölenimiz ile kardeşlerimizi sevindireceğiz.  Elbette ki öncelikle bu hizmetlerin yürütülmesini sağlayan Konyalı kardeşlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Öte yandan geleneksel toplu sünnet şöleninde kirvelik bedelinin 50 lira olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*